Amerykańscy krytycy wybrali film 2020 roku

0 komentarzy

Amerykańscy krytycy z organizacji National Society of Film Critics wybrali film 2020 roku.

Główne wyróżnienie otrzymała produkcja Nomadland. Produkcja w reżyserii Chloé Zhao, opowiada historię kobiety po sześćdziesiątce, która traci dobytek swojego życia w wyniku recesji. Decyduje się na życie nomady, osoby nieposiadającej stałego miejsca zamieszkania i przemieszczającej się z miejsca na miejsce. Na ekranie występują znani aktorzy: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May i Charlene Swankie.

Produkcja odniosła zwycięstwo w wielu kategoriach: najlepszy film, reżyseria, aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand), zdjęcia. To nie pierwszy raz gdy nagrodzono wspomniany dramat, już wcześniej przyznano widowisku wiele nagród, takich jak: Nagroda Fair Play Cinema, Nagroda Katolickiej Organizacji Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej (SIGNIS), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) czy Złota Żaba.

Wszystko wskazuje na to, że Nomadland to jeden z największych faworytów tegorocznych Oscarów.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się