Airsoft – spróbuj wirtualnych strzelanek IRL

Airsoft strzelanki IRL
PG Exclusive Publicystyka

Każdy pasjonat wirtualnych strzelanek, który godzinami potrafi grać w Call of Duty czy Far Cry, powinien spróbować też airsoftu. W sporcie tym również organizowane są strzelanki, na terenach, które często wyglądają jak żywcem wyjęte z gry. Można wręcz powiedzieć, że airsoftowa rozgrywka to strzelanka przeniesiona do realnego życia. Lepsza nawet niż VR i bardziej ekscytująca, niż jakakolwiek inna gra, bo emocje są w niej o wiele prawdziwsze, a walka bardziej realistyczna.

Airsoftowa strzelanka, tak jak i gra komputerowa, może mieć bardzo różne scenariusze. Często odwzorowuje ona działania wojenne lub akcje służb specjalnych, co jest przecież jednym z popularniejszych tematów przewodnich gier. I tak samo jak w grze, trzeba wykazać się refleksem, zwinnością i taktycznym myśleniem. Przewidzieć działania wroga i być zawsze czujnym, bo może on zaatakować z każdej strony i w niespodziewanym momencie.

W airsofcie walczą ze sobą dwa zespoły i wykorzystują do tego repliki broni. Są to pełnowymiarowe modele i wyglądają bardzo realistycznie. Do wyboru mamy odwzorowania prawdziwej palnej broni, której wirtualne odpowiedniki znajdziemy też często w wirtualnych strzelankach, a także repliki modeli z kultowych filmów Sci-Fi czy właśnie też z gier.

Głównym celem airsoftowej strzelanki jest pokonanie wroga. Sami również możemy „zginąć” i w zależności od scenariusza gry, w ustalonym czasie następuje nasz respawn. Airsoft to sport zespołowy, więc bardzo ważne jest zgranie i dobra komunikacja z pozostałymi członkami drużyny. To również cecha wspólna dla airsoftowych i wirtualnych strzelanek. Terenem airsoftowych potyczek są zazwyczaj lasy albo opuszczone fabryki lub magazyny. Mogą mieć więc one naturalną lub bardziej industrialną oprawę, w której zazwyczaj odbywają się też wirtualne rozgrywki.

Dlaczego fani gier koniecznie powinni spróbować airsoftu?

Airsoft to idealny sport dla wszystkich fanatyków gier komputerowych, bo jest ich odpowiednikiem w realnym życiu. Dzięki niemu, możemy jeszcze mocniej zatracić się w grze i poczuć jeszcze większą adrenalinę. Wszystko jest bardziej realne, więc związane są z tym mocniejsze emocje. Nawet najlepsza grafika nie zastąpi nam prawdziwych terenów gry i rzeczywistych przeciwników. Airsoft to gra 5D, bo towarzyszą mu nie tylko efekty wzrokowe i słuchowe, ale też czujemy uderzenie kulki i zapachy z otoczenia, a czasami nawet posmak gleby, gdy czołgamy się po ziemi, by zaskoczyć przeciwnika. Dla zwiększenia realizmu można również wyposażyć się w odzież taktyczną.

Duże emocje daje również samo strzelanie z repliki broni, która nie tylko wygląda realistycznie, ale też często imituje sposób działania prawdziwych modeli. Mechanizmy takie jak Blow-Back, czyli odrzut zamka, konieczność przeładowania strzelby, czy też wiernie oddany sposób ładowania amunicji – to wszystko zwiększa realizm airsoftowej gry do poziomu, którego nigdy nie osiągniemy podczas wirtualnej strzelanki. Jeśli więc chcemy poczuć jeszcze większe emocje z gry, to airsoft jest na pewno najlepszym wyborem.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Gunfire.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie