4 Seasons – logiczna produkcja skłaniająca do refleksji

Co powiecie na taką ciekawostkę?

4 Seasons – logic of nature jest to gra logiczna z elementami skłaniającymi gracza do głębokiej refleksji na temat egzystencji człowieka i zachowań natury. Gra została zaprojektowana z myślą o dojrzałych graczach, w taki sposób, aby dostarczać rozrywki przy jednoczesnym umożliwieniu pełnego relaksu. W grze zadaniem gracza jest rozwiązywanie logicznej zagadki prowadzącej do prawidłowych przemian pór roku w lesie. Gracz posługuje się zdefiniowanymi kształtami, które układa w odpowiednich miejscach na mapie gry w taki sposób, aby za ich pomocą przeprowadzić ewolucję wszystkich drzew do jednolitej pory roku.

Gra składa się z 64 różnorodnych poziomów dobranych tak, aby stopniowo dawkować poziom trudności i cały czas stawiać wyzwania graczowi. Całość przeplatana jest filozoficznym dialogiem pomiędzy dwoma duchami, kobietą i krukiem. Postacie rozmawiają na temat ludzkiej egzystencji, lęków oraz praw rządzących ludzkim życiem. Dialog również porusza tematykę natury i próby zrozumienia zachowań ludzkich z punktu widzenia natury.

Gra jest bardzo spokojna, oprawiona w piękną grafikę i uspokajającą muzykę, której celem jest wprowadzenie gracza w nastrój skupienia i zadumy. Muzyka słyszana w grze dostosowuje się płynnie do tego co dzieje się na mapie, każda pora roku ma charakterystyczną dla siebie ścieżkę dźwiękową, które łącząsię w jedną magicznącałość stanowiącą bardzo subtelne i delikatne tło rozgrywki.

Z myślą o dojrzałych odbiorcach i z uwagi na irytację, jakie budzą reklamy oraz nachalne mikropłatności, autorzy zdecydowali się na gręcałkowicie darmową, bez reklam i pozbawioną konieczności kupowania czegokolwiek wewnątrz. W zamian za to w grze pojawia się jedynie opcja dobrowolnej dotacji jako uznanie i podziękowanie za ciężką pracę nad grą.

Gra dostępna jest na Google Play oraz Windows Store. W przyszłości ukaże się także na sprzęty z iOS.

Źródło: Materiał producenta

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.