Zawiedzeni demem Resident Evil 7? Capcom ma dla Was dobrą wiadomość

Producent uspokaja graczy.

Obecne do pobrania w PS Store demo Resident Evil 7 jak i pierwszy trailer produkcji sugerują w pewien sposób, że nowa odsłona serii skupi się na zjawiskach paranormalnych. Nie wszystkim zagorzałym fanom serii spodobała się taka zmiana, dlatego Capcom jeszcze raz przypomina na swoim oficjalnym blogu, że wersja demonstracyjna nie jest wycinkiem gry i nie pokazuje nawet bohatera, którego losy mamy śledzić w pełnej wersji tytułu. Mówiąc wprost – demo to oderwany od całości niezależny twór i nie należy na jego podstawie wyciągać wniosków co do ostatecznego kształtu Resident Evil 7.


Capcom uspokaja, że siódemka nie skupi się na duchach, a elementy nadprzyrodzone, które pojawią się w grze, znajdą w finale sensowne wyjaśnienie. Producent podkreśla również, że Resident Evil 7 skoncentruje się na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek oraz walce z przeciwnikami. Wszystko zostanie podlane straszno-przerażającym sosem.

Na koniec wspomniano, że nadchodząca część Resident Evil nie będzie posiadała sekwencji quick time event (QTE), polegających na wciskaniu przycisków na padzie/klawiaturze w określonym czasie.

Przypominamy, że siódemka pojawi się 24 stycznie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

38 Shares
Share38
+1
Tweet