Z PlayStation 4 dogadamy się po polsku

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprawi, że pojawi się opcja sterowania konsolą za pomocą komend głosowych w naszym języku.

Sony właśnie poinformowało, że nadchodząca aktualizacja oprogramowania w PS4 o numerze 2.0, będzie nie tylko zawierać aplikację YouTube, czy opcję Share Play (więcej na jej temat możecie znaleźć poprzednim naszym newsie). Będzie również możliwość sterowania konsolą za pomocą komend głosowych w języku polskim. Tym samy, sprzęt od Sony dostanie taką funkcję szybciej niż Xbox One. Zresztą nie wiadomo nawet, czy konsola Microsoftu będzie miała taką opcję, a przypomnijmy, że sterowanie głosem za pomocą Kinecta, było niegdyś bardzo promowaną przez MS funkcją.

Sterowanie systemem głosowo odbywa się z wykorzystaniem PlayStation Camera lub  dołączanego do każdej konsoli headsetu, którego można podpiąć do DualShocka 4. Dzięki komendom głosowym można dokonywać operacji na ekranie głównym, a także w trakcie gry. Możliwość sterowania systemem PS4 głosowo pojawi się wraz z Aktualizacją 2.0, która dostępna będzie dla graczy jesienią 2014 – czytamy w informacji przesłanej do mediów.


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet