Yakuza: Like a Dragon

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Zapowiedziano sequel Yakuza: Like a Dragon, są pierwsze szczegóły

Ryu Ga Gotoku poinformowało, że pracuje nad drugą częścią Yakuza: Like a Dragon. Będzie to kontynuacja przygód Ichibana Kasugi.

Like a Dragon jest siódmą odsłoną cyklu gier akcji spod szyldu Ryu Ga Gotoku. Produkcja zadebiutowała w listopadzie 2020. Niecały rok po premierze twórcy zapowiadają sequel.

Na razie nie wiemy wiele na temat tytułu. W komunikacie od Ryu Ga Gotoku czytamy, że gra będzie rozwijać historię Ichibana Kasugi – oraz że pierwsze materiały studio zaprezentuje za 6-12 miesięcy.

Jednocześnie ogłoszono, że z Ryu Ga Gotoku odeszło dwóch weteranów: Toshihiro Nagoshi (dotychczasowy dyrektor studia) i Daisuke Sato, czyli producent serii. Tworzony przez nieco inny zespół sequel „siódemki” ma być inny, a jednocześnie taki sam jak pierwowzór.

Yakuza: Like a Dragon wprowadziła parę zmian do serii. Oprócz innego bohatera tytuł oferuje odmieniony system walki: zręcznościowe starcia zastąpiono potyczkami w systemie turowym. Oprócz tego cykl otrzymał nowe miejsce akcji (Yokohamę zamiast Tokio).

Warto też wspomnieć, że niedawno – w ubiegłym miesiącu – Ryu Ga Gotoku wydało drugą część spin-offu Yakuzy, czyli Lost Judgment. Produkcja zbiera bardzo dobre recenzje – chwali się ją przede wszystkim za fabułę i mnogość aktywności pobocznych. Nam tytuł bardzo się podobał – niedawno opublikowaliśmy jego recenzję.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się