Xenos vs Marines – nowy taktyczny shooter zapowiedziany

Futurystyczna gra akcji od Gaijin i Darkflow.

Firma Gaijin Entertainment i Darkflow Software ogłosiły prace nad Xenos vs Marines, taktycznym FPS z rewolucyjnym według producenta podejściem do realizmu w grach Sci-Fi. Bohaterami tytułu są dzielni Space Marines, którzy stają w obliczu trudnych wyzwań, starając się podbić egzotyczne miejsca w naszej galaktyce.

Nowe obszary, nowe wpływy

Xenos vs Marines opowiadają historię zaawansowanej technicznie ludzkości, która stawia roszczenia terytorialne wobec wszechświata. Wyposażeni w ultra-zaawansowaną broń, zbroje i inne narzędzia podboju, gracze będą walczyć nie tylko ze zróżnicowanymi rasami obcych, ale także o przetrwanie na terenach dotkniętych anomaliami z innych galaktyk.

Często oglądamy w telewizji bohaterów, którzy walczą w kosmosie z obcymi. I wtedy czujemy, że chcielibyśmy doświadczyć czegoś podobnego, czyli ekscytujących bitew w najbardziej niezwykłych i nieprzewidywalnych okolicznościach – mówi Alexander Poliakov, producent Xenos vs Marines. – Nasza gra polega na umiejętnym planowaniu i skoordynowaniu wysiłków, a do tego potrzebny jest przede wszystkim refleks.

Xenos vs Marines

Pierwsze testy

Gra jest w najwcześniejszym stadium rozwoju. Udostępnione zostały pierwsze modele postaci i ekwipunku, a także zrzuty ekranu z jednej z lokalizacji. Wszystko oparto na podstawach technologicznych gry Enlisted, FPSa osadzonego w realiach z czasów II wojny światowej. Pierwszymi testerami Xenos vs Marines będą ci, którzy wspierali Enlisted od samego początku, biorąc udział w akcji fundraisingowej oraz w badaniach i sondażach.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.