Cuda się zdarzają. Xbox Store ze skrajnie pożądaną funkcją, gracze mogą oszczędzić

Xbox Store ze skrajnie pożądaną i naprawioną funkcją
Newsy Xbox Series XOne

Gracze Xbox chyba już nawet nie liczyli, że opcja powiadomień o promocjach będzie działać. Tak się jednak stało, choć nie jest idealnie.

Gracze, jak każdy, uwielbiają wszelkiego rodzaju promocje. Tańszy sprzęt? Super! Promocje na peryferia? Genialnie! Gry na wyprzedaży? No to już w ogóle! O ile posiadacze PlayStation czy nawet fani platformy Steam mogą od dawna cieszyć się regularnymi powiadomieniami o niższej cenie ich pożądanych gier, gracze na Xbox niestety musieli obejść się smakiem.

Xbox Store z powiadomieniami, ale…

Chodzi mi oczywiście o listę życzeń. To dość podstawowa funkcja każdej gamingowej platformy, dzięki której możemy regularnie śledzić tytuły, które nas interesują. Wielu graczy m.in. na Steam korzysta z niej także dlatego, że za każdym razem, gdy dany produkt jest przeceniony, dostają oni odpowiednie powiadomienie. Jest to wygodne i pozwala na bieżąco rozeznawać się w sytuacji związanej z promocjami. Taka opcja była też dostępna w Xbox Store, ale… nie działała.

Tak przynajmniej twierdzi wielu fanów platformy, którzy przed laty dostawali powiadomienia z listy życzeń, ale potem przestały one po prostu działać. Przełącznik był, ale włączenie tej funkcji nic nie dawało. Czas mijał, gracze przegapiali przeceny, ale w końcu stał się cud.

Jeden z graczy na Reddicie informuje, że dostał wreszcie powiadomienia dotyczące gier z listy życzeń na przecenie. Reszta szybko ruszyła, aby sprawdzić, czy to faktycznie prawda. Okazuje się, że jak najbardziej, lecz jest jedno „ale”. Otóż… nie działa wszystkim równie dobrze. Niektórzy internauci donoszą, że funkcja faktycznie informuje o przecenach, ale potrafi nas dosłownie zalać powiadomieniami. Chyba Xbox bardzo chce, abyśmy w końcu kupili te gry, które mamy na liście od tak dawna. Szkoda tylko, że najwyraźniej pożądana nowość nie wysyła stosownych informacji na nasze telefony…

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie