Xbox Series X zmieści się w szafce pod TV. Microsoft o ustawieniu konsoli

Po prezentacji wyglądu konsoli Xbox Series X pojawiło się sporo komentarzy dotyczących designu. Jednym z argumentów “przeciw” było to, że taka wieża nie zmieści się w szafce pod telewizorem. To nieprawda.

Microsoft ujawnił nazwę nowej konsoli (Xbox Series X) oraz jej wygląd. No i zaczęło się… narzekanie i śmieszkowanie (zobaczcie memy z lodówką, doniczką czy Schwarzeneggerem). Oczywiście nie z każdej strony słychać krytykę, lecz spotkaliśmy się z wieloma głosami na “NIE”. Głównym powodem jest chyba przyzwyczajenie, że konsola ma mieć obudowę poziomą, co jest zrozumiałe ze względów praktycznych – łatwiej wtedy zorganizować sobie przestrzeń przy telewizorze. Jednak kształt monolitu nowego Xbox’a nie oznacza, że musi on zawsze stać pionowo.

Zatem jeśli zamierzacie kupić Xbox Series X, lecz martwicie się trochę o to, czy pionowa konsola wpasuje się w Wasz salon i półkę pod TV, możecie przestać się martwić. Phil Spencer, szef działu Xbox, przyznał, że konsola została zaprojektowana tak, aby można ją było ustawić zarówno pionowo, jak i poziomo.

Pierwszą rzeczą, którą chciałem powiedzieć, jest to, że konstrukcja [Xbox Series X] działa pionowo lub poziomo, podobnie jak Xbox One S i Xbox One X – powiedział Spencer w rozmowie z redaktorem serwisu GameSpot. – Uważamy, że nie jest naszym obowiązkiem dyktowanie klientom, jak powinni ustawić konsolę w swoim domu. To zależy od Ciebie.

Oczywiście musimy brać pod uwagę, że konsola ma otwór wentylacyjny na górnej powierzchni, zatem kładąc konsolę poziomo, wylot będzie się znajdował po prawej stronie. Trzeba będzie brać to pod uwagę podczas szukania najlepszego miejsca na gniazdko dla Xbox Series X.

Premiera Xbox Series X została zaplanowana na okres świąteczny 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.