Dwumetrowy Xbox Series X podbija internet. Gigantyczna konsola w szczytnym celu

Xbox Series X - dwumetrowa konsola z rekordem Guinessa
Newsy Xbox Series

Model mierzy nieco ponad 2 metry i… działa. Youtuber Michael Pick pobił rekord Guinessa, budując największą na świecie konsolę Xbox Series X.

Zainspirowany gamingową lodówką (dostępną również w wersji mini) Amerykanin postanowił pójść w nieco innym kierunku. Jego celem stały się nie sprzęty AGD, ale gigantyczna konsola. Obudowę stworzył z pomalowanego na czarno drewna, całość uzupełniły natomiast części specjalnie stworzone na drukarce 3D. Wykończeniem zajął się artysta znany pod pseudonimem ZHC; Xbox został więc ozdobiony oryginalnymi autorskimi grafikami. Model mierzy dokładnie 2,08 m wysokości.

Co ważne, gigantyczna konsola jest w pełni funkcjonalna. Włączyć ją można przy użyciu działającego guzika w obudowie, możliwość gry w dowolny tytuł zapewnia natomiast… umieszczona w środku konsola zwykłych rozmiarów. Przy ogromnym Xboksie jego zwykły odpowiednik wygląda jednak dość nietypowo, jak miniaturka – ale to oczywiście tylko urok przestawionej perspektywy.

Xboksem zainteresowało się biuro Księgi Rekordów Guinessa, jako że do tej pory nikt nie pokusił się o stworzenie dwumetrowego odpowiednika konsoli Microsoftu. Dzieło Michaela Picka trafiło zatem do informatora. Sam twórca nie na tym jednak poprzestał; największy Xbox Series X na świecie trafił następnie do siedziby YMCA Youth and Teen Development Center w Atlancie (Georgia). Konsola służy zatem dzieciom spędzającym czas w placówce.

Cały proces budowania dwumetrowego Xboksa Michael Pick udokumentował w zamieszczonym na swoim kanale filmie:

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie