Xbox Series X jest banalnie prosty w czyszczeniu. Zobacz wnętrze konsoli

Xbox Series X jest banalnie prosty w czyszczeniu. Zobacz wnętrze konsoli
Xbox Series

Okazuje się, że Xbox Series X jest bardzo prosty w demontażu i czyszczeniu. Konsola pozwoli na szybkie i bezproblemowe pozbycie się kurzu z wnętrza.

Sony niedawno zaprezentowało wnętrze PlayStation 5. Firma pochwaliła się, że konsola pozwoli na bezproblemowe usunięcie kurzu spod obudowy. Okazuje się, że nie tylko Japończycy mają patent na proste czyszczenie konsoli.

Pierwsze materiały z otwarcia obudowy konsoli pokazują, że Microsoft pomyślał o graczach chcących utrzymać czystość sprzętu nowej generacji. Brazylijski youtuber, Detonado Gueek pokazał wnętrze XSX i zaprezentował jak łatwo wyjąć z niego wentylator.

Źródło: TwistedVoxel

Aby uzyskać dostęp do wentylatora Xbox Series X wystarczy po prostu odkręcić boczny panel i wyjąć interesujący nas komponent. Prosto, szybko i bezproblemowo.

Nie wiadomo jak sprawa ma się do gwarancji urządzenia, ale raczej ta kwestia nie powinna sprawić producentowi problemu. Zakurzone konsole potrafią się przegrzewać i działać niewyobrażalnie głośno.

Choć kwestia przegrzewania ma ulec zmianie w nowej generacji konsol, to nie wierzę, żeby pokryty grubą warstwą kurzu wentylator dobrze spełniał swoje zadanie. Regularne czyszczenie sprzętu do grania to raczej standard, który zbyt szybko nie zniknie z umysłów graczy.

Czas pokaże, czy chłodzenie w nowych Xboxach faktycznie dobrze się sprawuje. Pierwsze wrażenia testerów mówią, że konsola działa bardzo cicho, a jej temperatury nie sprawiają najmniejszych problemów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie