Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Xbox Series X i Smart Delivery. Microsoft przedstawia szczegóły

Dzięki technologii Smart Delivery jednorazowy zakup gry na dowolną generację konsoli Xbox gwarantuje, że otrzymuje się jej najlepszą możliwą wersję – bez względu na to, czy uruchamiana jest na Xbox One czy Xbox Series X.

Technologia ta jest dostępna dla wszystkich twórców oraz wydawców gier, dzięki czemu mogą z niej skorzystać przy tworzeniu tytułów wydanych już na Xbox One, które następnie będą mogły trafić na Xbox Series X. Podobnie Smart Delivery uwzględnione będzie we wszystkich ekskluzywnych pozycjach autorstwa Xbox Game Studios, jak również w grach dostępnych w przyszłości w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Zastosowanie Smart Delivery w grach dostępnych pomiędzy generacjami konsol oznacza, że posiadane już tytuły na Xbox One będą bez dodatkowych opłat aktualizowane na Xbox Series X, bez konieczności ich ponownego zakupu, wyszukiwania aktualizacji czy zastępowania plików gry innymi.

Co więcej, technologia ta będzie obejmowała zarówno gry w wersjach cyfrowych, jak i te na tradycyjnych nośnikach fizycznych. Wśród tytułów z już potwierdzonym wsparciem dla Smart Delivery znalazły się przeboje Microsoft takie jak Halo Infinite czy Gears 5, jak również debiutujący na rynku w tym roku Cyberpunk 2077, polskiego studia CD Projekt RED.

Dodatkowo, wsparcie dla Smart Delivery w grach zoptymalizowanych dla Xbox Series X potwierdzono już też w następujących grach: Assassin’s Creed Valhalla, Destiny 2, DiRT 5, Scarlet Nexus, Chorus, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Yakuza: Like a Dragon, The Ascent, Call of the Sea, Second Extinction czy Metal: Hellslinger.

Źródło: Microsoft

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się