Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series – interfejs działa w 1080p. Dziwna decyzja Microsoftu

Okazuje się, że interfejs w konsolach Xbox Series będzie działał jedynie w FullHD. Microsoft zdecydował się na dość niezrozumiałe posunięcie.

Posiadacze Xbox One mogą już testować nowy interfejs, który pojawi się też na Xbox Series S i X. Co ciekawe, Microsoft nie powiadomił graczy o jednej, dość ważnej sprawie.

Okazuje się, że interfejs nowych konsol Amerykanów działa w rozdzielczości 1080p. O ile jest to zrozumiałe w przypadku Series S, tak XSX powinien wspierać 4K nie tylko w grach, ale też samym systemie. Co ciekawe, UI w PS5 obsługuje 4K. .

O sprawie wypowiedział się John Lienneman z Digital Foundry.

Cóż, dla mnie największym problemem jest to, że interfejs Xboxa działa w niskiej rozdzielczości. Byłem rozczarowany tym, że Xbox One X oferował UI w jedynie 1080p, kiedy PS4 Pro gwarantowało natywne 4K, ale ponowienie tego na Series X… to dla mnie naprawdę nieakceptowalne.

~John Lienneman

Mało kto myślał wcześniej nad tym, jaką rozdzielczość ma interfejs danej konsoli. Wiele osób pewnie nawet tego nie zauważy, ale problem zdecydowanie zwróci na siebie uwagę przy ekranach 4K. Menu nowego Xboxa będzie w tym przypadku wyglądać po prostu gorzej.

Dodatkowo warto jednak wspomnieć, że sytuacja ta ma swoje plusy. Ograniczenie rozdzielczości interfejsu pozwoli na zagwarantowanie konsoli nieco większej liczby zasobów, co może pozytywnie przełożyć się na działanie samych gier.

Czas pokaże, czy Microsoft zdecyduje się na podbicie rozdzielczości interfejsu do 4K. Być może obecny stan rzeczy to tymczasowe rozwiązanie, które zostanie zmienione po premierze sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się