Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Xbox Polska wbija szpilę PlayStation: To kiedy konsola z prawdziwym 4K?

Polski oddział Xbox zareagował na wczorajsze ogłoszenie Sony odnośnie cross-play na PS4 kuksańcem, który wywołał przepychanki z graczami na Twitterze. 

Wczoraj Sony zmieniło front odnośnie rozgrywek międzyplatformowych informując, że rozpoczynają się beta testy Fortnite w ramach cross-play. Posiadacze takich sprzętów jak PS4, Xbox One, Switch i PC, będą mogli grać w wymienioną produkcję razem. Co ciekawe, gracze oprócz wspólnego grania, mając mieć możliwość przeprowadzania wspólnej progresji, a także handlu.

Sony dosyć długo stawało okoniem, jeśli chodzi o cross-play z użytkownikami innych konsol, czyli Xbox One i Switch, podczas gdy Microsoft wspiera ową funkcję na swoim sprzęcie już od dawna.

Polski oddział Xbox wykorzystał newsa od Sony, wbijając konkurencji małą szpilę:

Xbox Polska

Xbox Polska zdawało sobie oczywiście sprawę, że wywoła dyskusję powyższym wpisem na Twitterze i tak też się stało. Gracze stojący za PlayStation wytykają, że PS4 ma lepsze gry na wyłączność, na co zieloni odpowiadają: W tym tygodniu możesz już ograć Forzę Horizon 4. W drodze jest Gears 5, Halo Infinite, Battletoads i Crackdown 3, o których więcej usłyszycie na X018. No i nadal można grać w Sunset Overdrive, Sea of Thieves, czy Super Lucky’s Tale. Sporo z nich znajdziecie w Xbox Game Pass.

Jeden z graczy pyta, czy nie lepiej podać sobie rękę z Sony zamiast bawić się w taki marketing. Gałązkę oliwną wyciągamy do siebie dość często, ale jak to między starymi znajomymi, miło jest czasami strzelić sobie przyjacielskiego kuksańca. Podejrzewamy, że nasi niebiescy koledzy długo nie pozostaną nam dłużni – odpowiada ekipa Xbox.

No ciekawe, czy Sony podejmie rękawicę…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%