Zobaczcie, ile trzeba zapłacić za Xbox One X w Polsce

Kilka sklepów ruszyło z zamówieniami przedpremierowymi.

Microsoft w trakcie prezentacji Xbox One X na tegorocznych targach E3 wycenił swój nowy sprzęt na 499 dolarów. Przy obecnym kursie amerykańskiej waluty dawało to cenę około 1849 zł za nową konsolę Microsoftu. Oczywiście do tego należałoby doliczyć chociażby cło i inne opłaty, dlatego w sieci nie brakowało opinii, jakoby w naszym kraju ostatecznie przyszłoby nam zapłacić nawet do 2500 zł na starcie. Jak jest w praktyce?

Otóż w przynajmniej dwóch polskich sklepach ruszyły zamówienia przedpremierowe. Komputronik oferuje sprzęt za 1999 zł, a Ultima.pl za 2099 zł. To całkiem niezła cena, biorąc pod uwagę, że konkurencyjne PlayStation 4 Pro dostaniemy za 1699 zł. A przecież Xbox One X jeśli chodzi o moc, jest konsolą silniejszą od prezentowanej przez Sony. Przypomnijmy, że premiera Xbox One X w naszym kraju będzie miała miejsce na początku listopada tego roku.

Jak widać, cena Xbox One X w Polsce nie jest wygórowana, oczywiście jeśli ostatecznie utrzyma się na tym poziomie do premiery. Microsoft jednak wspominał już wcześniej, że będzie sprzedawać swój nowy sprzęt ze stratą, więc ostatecznie wychodzi na to, że gracze mogą na zakupie Xbox One X zrobić niezły interes. Mamy jednak nadzieję, że oprócz mocnego sprzętu na półce, nie będzie problemu z zapełnieniem miejsca na gry i tym samym “najmocniejsza konsola na rynku”, nie będzie służyć jedynie jako podstawka pod kawę.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.