Xbox One Slim jeszcze w tym roku? Microsoft pozbawi konsoli czytnika Blu-ray

Jest szansa na to, że jeszcze w październiku amerykański producent przedstawi interesującą alternatywę dla obecnej wersji Xboksa One.

Chiński serwis WPdang podał, że w październiku Microsoft planuje spore wydarzenie, na którym pokaże kilka nowych sprzętów. Mowa między innymi o nowym tablecie Surface 4 i telefonach Lumia 940 i 940 XL. To jednak nie wszystko. Najbardziej interesującą dla nas wiadomością jest to, że amerykański gigant ma też prawdopodobnie przedstawić Xboksa One Slim (lub jak go nazywają inne zagraniczne serwisy, które podłapały temat Xbox One Mini).

Konsola ma być dużo mniejsza od obecnie sprzedawanej wersji i co najciekawsze, będzie pozbawiona czytnika Blu-ray. Dzięki temu cena konsoli również powinna znacznie spaść, a gracze będą mieli wtedy do wyboru dwa modele w różnych cenach. Oczywiście bez czytnika, możliwe będzie jedynie granie w produkcje pobierane z cyfrowej dystrybucji.


Temat nowych sprzętów od Microsoftu potwierdza też The Verge, jednak skupia się wyłącznie na telefonach i tablecie, a nie konsoli. Zatem informacje tę należy póki co traktować z dystansem.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

149 Shares
Share149
+1
Tweet