Xbox One S w Polsce. Data premiery oraz szczegóły zestawów

Właśnie poznaliśmy oficjalne informacje odnośnie polskiej premiery konsoli Xbox One S.

Microsoft przedstawił szczegóły wydania Xbox One S w Polsce. Konsolę będzie można kupić już od 2 sierpnia, a dostępnych ma być kilka wersji. Ceny zaczynają się od 1399 złotych za model zawierający dysk 500 GB. W sprzedaży będzie także droższa wersja z dyskiem 1 TB w cenie 1599 złotych, 2TB za 1849 złotych oraz wersja limitowana Gears of War 4 w cenie 1999 złotych.

Xbox One S – zawartość zestawu 500 GB, 1 TB i 2 TB:

 • Konsola Xbox One S
 • Bezprzewodowy kontroler
 • Podstawka do ustawienia konsoli w pozycji pionowej
 • Kabel HDMI
 • Przewód zasilający
 • 14-dniowa wersja próbna abonamentu Xbox Live Gold
 • 6-miesięczny abonament Xbox Live Gold

Xbox One S w wersji limitowanej Gears of War (dostępny od 7 października):

 • Konsola Xbox One S Gears of War 4 Limited Edition z dyskiem twardym 2TB w dedykowanej szacie graficznej
 • Bezprzewodowy kontroler Xbox One Gears of War 4 Crimson Omen Limited Edition
 • Pełną wersję gry Gears of War 4: Ultimate Edition na Xbox One i Windows 10
 • Przepustkę sezonową do gry Gears of War 4
 • Kabel HDMI
 • Przewód zasilający
 • 14-dniową wersję próbną abonamentu Xbox Live Gold
 • 6-miesięczny abonament Xbox Live Gold
Xbox One S Gears of War Edition
Xbox One S Gears of War Edition

Microsoft podał jeszcze, że w sprzedaży od 13 września będzie specjalny kontroler Gears of War 4 JD Fenix Limited Edition, który zaprojektowany został na wzór postaci z Gears of War 4. Ma ciekawe akcenty stylizowane na metalową obudowę.


Pad Xbox One Gears of War
Pad Xbox One Gears of War

Xbox One S mniejszy i z 4K

Xbox One S został zaprezentowany przez Microsoft podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Sprzęt ten różni się pod kilkoma względami od obecnie dostępnego modelu. Przede wszystkim jest aż o 40% mniejszy i nie ma zewnętrznego zasilacza. Ten w końcu został schowany w konsolę. Ponadto Xbox One S ma technologię High Dynamic Range, która ma zapewnić bogatsze i wyraźniejsze kolory w filmach oraz grach. Co ważne, sprzęt ten obsługuje rozdzielczość 4K Ultra HD, ale tylko w filmach, które można wyświetlić poprzez aplikację Netflix lub za pomocą materiałów zawartych na płytach UHD Blu-ray.

Xbox One S prezentacja sprzętu:

Xbox One S w zestawie z Halo 5?

Nie jest wykluczone że oprócz zapowiedzianego oficjalnie zestawu z Gears of War 4, dostępny będzie również taki z Halo 5. Jeden z branżowych insiderów, a konkretnie ten posługujący się pseudonimem Ekim, opublikował kilka dni temu na Twitterze grafikę prezentującą nadchodzący bundle Halo 5 Xbox One S. W zestawie znajdziemy białą konsolę z dyskiem twardym 1TB oraz standardowy pad (zatem bez żadnych dodatkowych graficznych dodatków). Oprócz tego zestaw skryje grę Halo 5: Guardians. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

 

Xbox One Scorpio, czyli mniejszy model to nie wszystko

Podczas E3 Microsoft zapowiedział także nową mocniejszą wersję Xboksa One. To Projekt Scorpio, który pozwoli bawić się w 60 klatkach animacji na sekundę i to przy rozdzielczości 4K w grach (czyli nie tylko filmy jak w przypadku Xbox One S). Sprzęt skryje moc 6 teraflopów i ma posiadać 8 ulepszonych rdzeni procesora. Przepustowość pamięci ma wynosić ponad 320 GB/s. Microsoft zaznacza przy tym, że nowa konsola będzie kompatybilna z Xbox One i Xbox One S. Projekt Scorpio powinien zadebiutować na rynku dopiero pod koniec 2017 roku, lecz już teraz robi się nam gorąco na samą myśl o takim sprzęcie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

39 Shares
Share39
+1
Tweet