Microsoft po cichu pozbył się Xbox One z fabryk. Potwierdzono, kiedy wstrzymano produkcję

Konsola Xbox One
XOne

Z Xbox One do dziś korzysta wielu graczy, ale jeśli chcielibyście kupić tę konsolę, raczej nie ma na to szans. Starsze sprzęty Xbox zniknęły ze sklepów i Microsoft potwierdził, dlaczego tak się stało.

Konsole po prostu przestano produkować. I to nie byle kiedy, bo już w 2020 roku, na samym początku najnowszej generacji konsol. Microsoft nie bawił się więc w sentymenty i dość szybko pozbył się swoich starszych sprzętów z fabryk.

Aby skupić się na produkcji konsol Xbox Series X i S, wstrzymaliśmy produkcję wszystkich konsol Xbox One pod koniec 2020 roku.

– powiedziała przedstawicielka producenta, Cindy Walker, w rozmowie z The Verge

Gigant z Redmond obrał więc zgoła inną strategię względem PlayStation. Sony niedawno potwierdziło, że zamierza dalej produkować wiele konsol PlayStation 4 i chce podtrzymać wsparcie urządzenia przez kolejny rok – choć pierwotnie rzekomo planowano wstrzymać produkcję w 2021 roku.

Oczywiście wstrzymanie produkcji XOne nie oznacza, że Microsoft porzuca swoje konsole. Wręcz przeciwnie – na razie wiele wskazuje na to, że sprzęt będzie żył jeszcze przez dłuższą chwilę. Widać jednak, że w centrum zainteresowania Microsoftu jest teraz nowa generacja – i trudno się dziwić.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie