Duże zmiany w Xbox Games with Gold. Odbierzecie gry z jednej platformy zamiast dwóch

Games with Gold na grudzień 2021 - logo
Newsy X360 Xbox Series XOne

Microsoft potwierdza, że od października wprowadzone zostaną istotne zmiany w rozdawnictwach gier w ramach Xbox Games with Gold. Firma przestanie dostarczać produkcje z jednej ze swoich platform.

Od 1 października bieżącego roku nie odbierzemy już dzięki Games with Gold gier z Xbox 360. Oznacza to, że subskrybenci usługi będą musieli zadowolić się jedynie tytułami z Xbox One i nie zgarną już klasyków sprzed dwóch generacji. Microsoft tłumaczy swoją decyzję osiągnięciem limitu możliwości wprowadzania gier ze starszej konsoli.

Wszystkie tytuły z Xbox 360, które zostały już przez Was odebrane, pozostaną w Waszej bibliotece i nie musicie się o nie martwić. Zmiana dotyczy jedynie kolejnych zestawów gier rozdawanych w ramach GwG.

Od 1 października 2022 roku miesięczne gry dostarczane członkom Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Live Gold za pośrednictwem Games with Gold nie będą już obejmować tytułów z Xbox 360. Osiągnęliśmy limit naszych możliwości wprowadzania gier Xbox 360 do katalogu; jednak Games with Gold będzie nadal zawierać tytuły Xbox One i ekskluzywne oszczędności każdego miesiąca. Nie będzie to miało wpływu na żadne gry Xbox 360, które zostały pobrane przed październikiem 2022 roku. Wszelkie tytuły Xbox 360, które odbierzesz za pośrednictwem Games with Gold przed tym czasem, możesz zachować na swoim koncie Xbox, niezależnie od tego, czy kontynuujesz subskrypcję.

– czytamy w wiadomości od Microsoftu
Źródło: Brad Sams

Trochę szkoda, że Microsoft uszczupla ofertę Games with Gold o jedną generację konsol, ale najwyraźniej nie dało się na to nic poradzić. Nie ulega też wątpliwości, że najważniejszą usługą Zielonych jest obecnie Xbox Game Pass, co wcale nie pomaga i tak moim zdaniem ledwie trzymającemu jakikolwiek poziom Goldowi.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie