Xbox App trafi na Smart TV. Phil Spencer zdradził plany Microsoftu

0 komentarzy

Phil Spencer zapowiedział, że Xbox App trafi na Smart TV. Microsoft nie zamierza hamować się ze zwiększaniem dostępności swoich usług.

W tej generacji Microsoft zdecydowanie stawia na dostępność swoich usług. Aplikacje Xbox trafiły już na praktycznie każdą możliwą platformę, xCloud rośnie w siłę, a Game Pass to największy fenomen w branży subskrypcji od czasu popularyzacji Netflixa.

Gigant z Redmond nie zatrzymuje się jednak na telefonach, tabletach, komputerach i konsolach. Zapewne doskonale znacie żart polegający na uruchamianiu Dooma na najbardziej abstrakcyjnych i prymitywnych urządzeniach? Cóż, niedługo sprawa może wyglądać podobnie w przypadku aplikacji Xbox.

Phil Spencer zdradził, że Xbox App pojawi się na Smart TV w ciągu roku.

The Verge: Co powstrzymuje Was przed stwierdzeniem „okej, Xbox to aplikacja, ma minimalne wymagania sprzętowe i po prostu odpalimy go na Smart TV”?

Phil Spencer: Myślę, że zobaczycie to w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek było nas w stanie przed tym powstrzymać.

Fragment wywiadu The Verge z Philem Spencer, szefem Xbox

Spencer nawiązał tym samym do problemów z wydaniem xCloud na urządzeniach z systemem iOS. Apple powstrzymywało Microsoft i NVIDIĘ przed wprowadzeniem ich usług do gry w chmurze na swoją platformę, ale udało się to obejść.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się