Xbox 360 mógł się nazywać Xbox 3

Dlaczego Microsoft nie zdecydował się na prostszą nazwę?

Kiedy Xbox One został oficjalnie zapowiedziany, wiele osób poczuło się dość dziwnie, ponieważ Microsoft wywrócił do góry nogami jakikolwiek schemat oznaczania kolejnej generacji konsol (pamiętacie jeszcze spekulacje o Xboksie 720?). Okazuje się jednak, że również w przypadku Xboksa 360, ostateczna nazwa była zaskoczeniem.

Jak wynika z wywiadu dla serwisu IGN, którego udzielił były szef dywizji Xboksa Robbie Bach, Microsoft rozważał dla Xboksa 360 nazwę Xbox 3.


Xbox 3 był na liście. Nie chcieliśmy nazwać jednak konsoli Xbox 2 ze względu na porównanie z PlayStation 3 – posiadacze nowego Xboksa mogliby się poczuć tak, jakby byli jedną generację do tyłu. Więc dlaczego by nie przeskoczyć Xbox 2? – komentuje Bach.

Microsoft zatem ostatecznie zrezygnował z nazewnictwa ze względu na kolejność numerków, ale poszedł też o krok dalej. Zamiast Xbox 3, konsola została nazwana Xbox 360.

Konsola Microsoftu to nie jest jedyny produkt tej firmy, którego generacji brakuje pewnej logiki w nazewnictwie (przynajmniej w takim samym stopniu jak chociażby w przypadku Sony i marki PlayStation). Amerykański koncern wypuścił Windowsa 8, a później Windowsa 10, rezygnując z numeru 9.

Xbox One S – kolejna wersja Xboksa One

Już od 2 sierpnia w naszym kraju będzie dostępna nowa wersja Xboksa One oznaczona jako S (Slim) i dostarczona będzie w kilku wersjach. Ceny zaczną się od 1399 złotych za model zawierający dysk 500 GB. W sprzedaży będzie także droższa wersja z dyskiem 1 TB w cenie 1599 złotych, 2TB za 1849 złotych oraz wersja limitowana Gears of War 4 w cenie 1999 złotych.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

31 Shares
Share31
+1
Tweet