Wymagania sprzętowe PUBG – Playerunknown’s Battlegrounds (PC)

Minimalne i zalecane wymagania sprzętowe PUBG. Konfiguracja, raport i szczegóły działania gry Playerunknown’s Battlegrounds w wersji na PC.

PUBG – Playerunknown’s Battlegrounds bije rekordy popularności na całym świecie. Wymagania sprzętowe gry PUBG są wysokie, ale do działania z ustawieniami najniższych detali nie trzeba mieć bardzo mocnego komputera. Dopiero kiedy oczekuje się płynności z wysoką rozdzielczością, potrzebna jest wydajna konfiguracja.

Wymagania PUBG potrafią zaskoczyć graczy. Do sprawnego działania najlepiej jest użyć karty graficznej przynajmniej na poziomie modelu GeForce GTX 970.

Wymagania sprzętowe PUBG – Playerunknown’s Battlegrounds – minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3-4340 3.6GHz / AMD FX-6300 3.5GHz;
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 2GB;
  • Pamięć RAM: 6 GB;
  • System: Windows 7 SP1, Windows 8 lub Windows 8.1 Windows 10 (tylko 64 bit).

Wymagania PUBG – Playerunknown’s Battlegrounds – rekomendowane:

  • Procesor: Intel Core i5-6400 2.7GHz / AMD FX-8320 3.5GHz;
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 / AMD Radeon r9 390 4GB;
  • Pamięć: 8 GB;
  • System: Windows 10 64 bit.

Playerunknown’s Battlegrounds dostępne jest w wersji 1.0, dlatego wymagania sprzętowe PUBG uległy zmianie od czasu premiery w ramach wczesnego dostępu. Gra jest dobrze zoptymalizowana i uruchamiając ją w konfiguracji wymagań zalecanych, można uzyskać płynną rozgrywkę przy 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. Potrzebny będzie do tego procesor przynajmniej Intel Core i5-6400 2.7GHz oraz karta graficzna GeForce GTX 970 lub AMD Radeon r9 390 4GB.

Gracze, którzy mają mniej wydajne jednostki, muszą liczyć się z ustawieniami na niższych detalach. Wtedy należy zobaczyć na wymagania sprzętowe PUBG w kategorii minimalne. Gra działa już nawet na komputerach wyposażonych w układy graficzne takie jak GeForce GTX 660 i AMD Radeon HD 7850 2GB. Potrzebne jest jednak minimum 6 GB pamięci operacyjnej RAM.

PUBG – Playerunknown’s Battlegrounds jest bardzo popularne wśród graczy, którzy lubią gry FPS. Produkcja wykorzystuje rozgrywkę typu Battle Royal, zyskującą fanów na całym świecie. W PUBG celem gracza jest pozostanie ostatnim na wielkim polu walki, gdzie do rywalizacji przystępuje na raz nawet 100 osób.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.