Wasz komputer wytrzyma graficzną rewolucję w World of Tanks? Sprawdzajcie!

Gra odmieni się wizualnie.

Wargaming zapowiada wielkie zmiany na 2018 rok w swojej sieciowej grze World of Tanks. Tytuł otrzyma przede wszystkim nowy silnik graficzny, który powinien pojawić się już za trzy miesiące, czyli w marcu. Wraz z nim do gry wjedzie 25 całkowicie przebudowanych map oraz zmiany w dźwięku! Co ciekawe, już teraz możecie sprawdzić, czy Wasz komputer poradzi sobie z grą przeniesioną na nowy engine. Szczegóły poniżej!

Jak zmieni się grafika w World of Tanks? Wargaming podkreśla:

Ta imponująca modernizacja była tworzona przez ponad cztery lata. Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy doprowadzić stronę wizualną gry do najnowszych standardów, a cały proces był ciągle napędzany przez trzy główne rzeczy: Wasze opinie, postęp technologiczny i optymalizacje w działaniu. Chcieliśmy nadać grze nowoczesny wygląd, ale jednocześnie zapewnić Wam przyjemność z niej na Waszym sprzęcie. Zwykłe doszlifowanie oryginalnego silnika, aby poprawić wygląd gry nie wystarczyłoby – technologia rozwijała się za szybko, a silnik klienta gry BigWorld po prostu nie mógł za nią nadążyć.

Podobnie, jak wszyscy robimy to w bitach, musimy planować na kilka kroków do przodu. W tym przypadku potrzebowaliśmy rozwiązania, które wspierałoby najnowsze postępy technologiczne, a jednocześnie umożliwiało nam udoskonalenie grafiki. Potrzebowaliśmy też technologii szytej na miarę dla World of Tanks. Rzadko który silnik graficzny (wtedy i dziś) spełniał te trzy wymagania. Postanowiliśmy więc sami wziąć się za rozwój klienta, stworzyliśmy coś specjalnie dla World of Tanks i nazwaliśmy to tak, jak na to zasługuje: Core (ang. rdzeń), bo jest to rdzeń wszystkiego, co zobaczycie w grze.

Deweloperzy stworzyli specjalny program demonstracyjny, World of Tanks enCore. Pozwala on zapoznać się wstępnie z rozszerzoną grafiką i muzyką. Jest w nim nagrana wcześniej bitwa, którą możecie odtworzyć i rozejrzeć się po zaprojektowanych na nowo mapach. Podczas zwiedzania, World of Tanks enCore przetestuje Wasz sprzęt do grania i poinformuje Was, jak gruntownie przebudowana gra będzie na nim działać przy różnych ustawieniach. Tutaj sprawdzicie, czy Wasz system jest gotowy na przebudowane World of Tanks.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.