Wasz komputer wytrzyma graficzną rewolucję w World of Tanks? Sprawdzajcie!

Wasz komputer wytrzyma graficzną rewolucję w World of Tanks? Sprawdzajcie!
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 X360 XOne

Wargaming zapowiada wielkie zmiany na 2018 rok w swojej sieciowej grze World of Tanks. Tytuł otrzyma przede wszystkim nowy silnik graficzny, który powinien pojawić się już za trzy miesiące, czyli w marcu. Wraz z nim do gry wjedzie 25 całkowicie przebudowanych map oraz zmiany w dźwięku! Co ciekawe, już teraz możecie sprawdzić, czy Wasz komputer poradzi sobie z grą przeniesioną na nowy engine. Szczegóły poniżej!

Nie tylko Cyberpunk 2077 – czyli pięć polskich gier, które wprowadzą Was w dystopijny świat technologii

Jak zmieni się grafika w World of Tanks? Wargaming podkreśla:

Ta imponująca modernizacja była tworzona przez ponad cztery lata. Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy doprowadzić stronę wizualną gry do najnowszych standardów, a cały proces był ciągle napędzany przez trzy główne rzeczy: Wasze opinie, postęp technologiczny i optymalizacje w działaniu. Chcieliśmy nadać grze nowoczesny wygląd, ale jednocześnie zapewnić Wam przyjemność z niej na Waszym sprzęcie. Zwykłe doszlifowanie oryginalnego silnika, aby poprawić wygląd gry nie wystarczyłoby – technologia rozwijała się za szybko, a silnik klienta gry BigWorld po prostu nie mógł za nią nadążyć.

Podobnie, jak wszyscy robimy to w bitach, musimy planować na kilka kroków do przodu. W tym przypadku potrzebowaliśmy rozwiązania, które wspierałoby najnowsze postępy technologiczne, a jednocześnie umożliwiało nam udoskonalenie grafiki. Potrzebowaliśmy też technologii szytej na miarę dla World of Tanks. Rzadko który silnik graficzny (wtedy i dziś) spełniał te trzy wymagania. Postanowiliśmy więc sami wziąć się za rozwój klienta, stworzyliśmy coś specjalnie dla World of Tanks i nazwaliśmy to tak, jak na to zasługuje: Core (ang. rdzeń), bo jest to rdzeń wszystkiego, co zobaczycie w grze.

Deweloperzy stworzyli specjalny program demonstracyjny, World of Tanks enCore. Pozwala on zapoznać się wstępnie z rozszerzoną grafiką i muzyką. Jest w nim nagrana wcześniej bitwa, którą możecie odtworzyć i rozejrzeć się po zaprojektowanych na nowo mapach. Podczas zwiedzania, World of Tanks enCore przetestuje Wasz sprzęt do grania i poinformuje Was, jak gruntownie przebudowana gra będzie na nim działać przy różnych ustawieniach. Tutaj sprawdzicie, czy Wasz system jest gotowy na przebudowane World of Tanks.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie