Wolfenstein: New Colossus kontynuacją świetnego The New Order?

Wolfenstein: The New Order
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Prawdopodobnie gra zostanie wydana już w przyszłym roku.

Wolfenstein: The New Order było jedną z lepszych strzelanin 2014 roku, zatem nic dziwnego, że Bethesda może pracować nad kontynuacją. Pierwsze niepotwierdzone informacje na ten temat dostaliśmy już w zeszłym roku (przypominamy poniżej) a ich źródłem była polska aktorka Alicja Bachleda-Curuś, która wcieliła się w Annę Oliwę – pielęgniarkę z Wolfenstein: The New Order.

Długo musieliśmy czekać na kolejny głos w sprawie kontynuacji, lecz w końcu ktoś musiał puścić parę z ust. Tym kimś jest aktor Brian Bloom, wcielający się w postać B.J. Blazkowicza we wspomnianym Wolfenstein: The New Order. Nie wspomniał on co prawda wprost, że kolejna część jest w drodze, lecz odniósł się do tajemniczego ekranu bootowania, który niby przypadkiem pokazała Bethesda podczas targów E3 2016. Mogliśmy na nim zobaczyć ekran DOS, na którym znalazły się wypunktowane New Order, Old Blood (samodzielny dodatek do New Order) oraz tajemniczy New Colossus. Już w czerwcu spekulowano, że owa pozycja to nowa część serii Wolfenstein, a teraz Brian Bloom zdaje się to potwierdzać.

– Jeśli spojrzysz na listę gier Bethesdy z targów E3 2016, zobaczysz, że w interesujący sposób przemycono w niej niewielką zajawkę. Od razu pojawiły się spekulacje. Ten subtelny, prosty język DOS, pokazujący listę tytułów. Być może pracujemy nad tym nawet podczas naszej rozmowy – powiedział aktor wcielający się w postać B.J. Blazkowicza w wywiadzie dla TwoLeftSticks.

To jeszcze nie potwierdzenie, lecz wydaje się, że Wolfenstein: New Colossus jest coraz bardziej pewny!

Bethesda i plik z targów E3 2016
Bethesda i plik z targów E3 2016

Wolfenstein: The New Order 2 ujawnione przez Alicję Bachledę-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś wcieliła się w Annę Oliwę, czyli pielęgniarkę, którą poznaliśmy w Wolfenstein: The New Order. To jej jedyna rola, jeśli chodzi o gry. Jak się okazuje, nie ostatnia.

Podczas wywiadu z telewizją TVN (we wrześniu 2015 roku) aktorka powiedziała wprost: Kontynuuję w dalszym ciągu realizację takiej gry komputerowej, której zrobiłam już pierwszą część i teraz kręcimy drugą, co potrwa jeszcze dwa lata.

Wynika z tego, że Wolfenstein: The New Order 2 pojawi się na rynku w 2017 roku. O tym, że chodzi właśnie o tę produkcję, świadczą dalsze słowa Alicji Bachledy-Curuś: Akurat w tę grę grałam jako dziecko, nie wiem czy mogę się do tego przyznać, i bardzo się cieszyłam, jak dotarłam do tego momentu, gdzie mogę zastrzelić Hitlera.

No i wszystko jasne. Cieszycie się, że dostaniemy kontynuację?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie