Blazkowicz powraca! Bethesda przedstawia szczegóły nowej odsłony kultowej serii

Szykujcie się na ostre strzelanie.

Bethesda, podczas swojego pokazu z okazji targów E3 2017, przedstawiła oczekiwany tytuł Wolfenstein II: The New Colossus. Data premiery tytułu została ustalona na 27 października 2017 roku na Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Poniżej znajdziecie pełny komunikat zapowiedzi ze strony Bethesdy:

Akcja The New Colossus, osadzona w 1961 r. w Stanach Zjednoczonych, zabierze Blazkowicza (znanego wśród nazistów jako Terror-Billy) w podróż z postnuklearnego Manhattanu przez miasteczko Roswell po mokradła i bulwary Nowego Orleanu i dalej, by wiódł ruch oporu przeciw nazistowskim okupantom swej ukochanej ojczyzny.

Nie jest to jednak wyłącznie opowieść o bohaterze budującym opozycję i o zwalczaniu panującego nad krajem zła. B.J. musi odbudować również siebie. Cudem przeżył zabójstwo nazistowskiego generała Trupiej Główki i pod koniec Wolfenstein: The New Order Blazkowicz rozpoczyna swą zapierającą dech w piersiach przygodę jako zaleczający poważne rany rekonwalescent. Skrwawiony, lecz dumnie wyprostowany, prędko odzyskuje pełnię zdrowia i odkrywa w sobie nowe, niespożyte siły. Cokolwiek stanie mu na drodze, zostanie unicestwione przy użyciu niesamowitego arsenału zaawansowanego uzbrojenia, w którym znajduje się między innymi Laserkraftwerk (w sam raz do dezintegracji nazistowskich sługusów) czy też Dieselkraftwerk (rozrywający grupy przeciwników gazowymi granatami). B.J. może również prosić wrogów do tańca ze swoją nową siekierką – albowiem nic nie sprawia tyle satysfakcji, co wpasowanie ostrzonej stali w kruchą czaszkę podłego nazistowskiego oficera.

Wolfenstein II: The New Colossus
Wolfenstein II: The New Colossus

Bez względu na dobór broni B.J. potrafi nie tylko nosić po jednej w każdej ręce, od zaawansowanych pistoletów i peemów poczynając, a na dowolnym połączeniu swoich zabójczych zabawek kończąc, ale może też ulepszać te wszystkie spluwy, co pozwala na jeszcze większą elastyczność w ulubionej rozrywce nas wszystkich: mordowaniu nazistów.

A przyda mu się każda znaleziona broń, bo tym razem sprawa jest podwójnie osobista. Nie tylko on walczy o odzyskanie utraconej ojczyzny, gdyż u jego boku stają dawni kamraci (wliczając w to znane postacie: Caroline, Bombate, Seta, Maxa Hassa, Fergusa lub Wyatta czy ciężarną partnerkę bohatera, Anię). Sojusznicy ci, wraz z nowymi figurami jak Horton i Grace, pomogą Blazkowiczowi pokonać nienawistną Frau Engel i jej armię nazistów i zainicjować drugą amerykańską rewolucję, by rosnąca rodzina Blazkowiczów miała przed sobą jakąś przyszłość.

Wolfenstein II: The New Colossus
Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus, światowej klasy strzelanka z porywającą rozgrywką, barwnymi postaciami i fascynującą fabułą wrzuca cię w pokryte nazistowską juchą buciory B.J. Blazkowicza, pozwalając ci na uwolnienie twej skrytej wojennej natury. Czy preferujesz skradanie, dzikie wymiany ognia, czy bardziej taktyczne zagrywki – albo wszystko w komplecie – cel pozostaje ten sam: zebrać ruch oporu i położyć kres nazistowskiej tyranii w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Bethesda

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.