Wojna w This War Of Mine: The Little Ones nie oszczędza nikogo, nawet dzieci

Survivalowe This War Of Mine miało swoją premierę niemalże rok temu, ale twórcy nie zamierzają jeszcze go opuszczać. Wręcz przeciwnie.

O tym, że This War Of Mine wyląduje na konsolach nowej generacji i otrzyma dodatek zatytułowany The Little Ones, wiemy już od jakiegoś czasu – pisaliśmy o tym tutaj. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak o rozszerzeniu zbyt wiele.


Deweloperzy z polskiego 11 bit studios zamieścili w sieci dev diary, czyli filmik, w którym rozmawiają o procesie powstawania swojej produkcji. Pierwszy udostępniony odcinek skupił się na celu, jaki przyświecał im przy tworzeniu nie tylko samej podstawki, ale właśnie wspomnianego dodatku. Zaznaczyli, że ich This War Of Mine jest wyjątkowe, gdyż porusza tematy cierpienia zwykłych, szarych ludzi, którzy muszą walczyć o życie w świecie dotkniętym wojną, która ich nie dotyczy. Aby przesunąć granice jeszcze dalej, postanowili trudom poddać także dzieci. Jak tłumaczą, bez nich ta gra nie byłaby kompletna. W końcu wojna nie oszczędza nikogo, prawda?

This War Of Mine: The Little Ones ujrzy światło dzienne 29 stycznia 2016 roku na PlayStation 4 i Xbox One. Na razie nie wiadomo nic o wersji PC. Dziennik możecie obejrzeć tutaj:

8 Shares
Share8
+1
Tweet