„Czarny ekran śmierci” Windows 11 już nie będzie czarny. Microsoft się rozmyślił

Windows 11 za darmo
PC

Legendarny i przerażający „niebieski ekran śmierci” w najnowszym Windows 11 doczekał się ważnych zmian. Te zostają jednak wycofane.

Microsoft nie może się zdecydować na kolor, który ma straszyć „pecetowców”.

Ekran śmierci w Windows 11 znów jest niebieski

Bezpiecznie będzie założyć, że każdy, a przynajmniej większość użytkowników komputerów osobistych zna „Blue Screen of Death”, czyli „niebieski ekran śmierci”. Jest to po prostu plansza z błędem wyświetlanym na cały ekran. W dotychczasowych wcieleniach systemu operacyjnego miała kolor niebieski. Nie wiedząc czemu, gigant z Redmond postanowił namieszać.

W Windows 11 ekran ten stał się… czarny. Zapewne podyktowały to wyłącznie względy wizualne. W końcu ekrany wyłączania i włączania również przybrały ten sam kolor.

czarny ekran śmierci

Niemniej MS zdecydowało się na wycofanie tych jakże istotnych zmian. Jak głoszą notatki z najnowszej aktualizacji do „jedenastki”, „czarny ekran śmierci” znów stanie się niebieski. Co ciekawe, większość użytkowników Win11 zapewne nawet nie miała okazji jeszcze obserwować zmiany koloru w praktyce, gdyż tak szybko po premierze zdecydowano się na powrót do klasycznych barw.

Choć nie wiemy, czemu MS wraca do niebieskiego, zapewne chodzi o względy praktyczne. W ten sposób firma może uniknąć problemów z komunikacją i raportowaniem błędów na linii użytkownik – pracownicy IT. Miejmy nadzieję, że „klasyka” nie zostanie ponownie zmieniana w przyszłości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie