Windows 11 za darmo
0 komentarzy

Tagi:

„Czarny ekran śmierci” Windows 11 już nie będzie czarny. Microsoft się rozmyślił

Legendarny i przerażający „niebieski ekran śmierci” w najnowszym Windows 11 doczekał się ważnych zmian. Te zostają jednak wycofane.

Microsoft nie może się zdecydować na kolor, który ma straszyć „pecetowców”.

Ekran śmierci w Windows 11 znów jest niebieski

Bezpiecznie będzie założyć, że każdy, a przynajmniej większość użytkowników komputerów osobistych zna „Blue Screen of Death”, czyli „niebieski ekran śmierci”. Jest to po prostu plansza z błędem wyświetlanym na cały ekran. W dotychczasowych wcieleniach systemu operacyjnego miała kolor niebieski. Nie wiedząc czemu, gigant z Redmond postanowił namieszać.

W Windows 11 ekran ten stał się… czarny. Zapewne podyktowały to wyłącznie względy wizualne. W końcu ekrany wyłączania i włączania również przybrały ten sam kolor.

czarny ekran śmierci

Niemniej MS zdecydowało się na wycofanie tych jakże istotnych zmian. Jak głoszą notatki z najnowszej aktualizacji do „jedenastki”, „czarny ekran śmierci” znów stanie się niebieski. Co ciekawe, większość użytkowników Win11 zapewne nawet nie miała okazji jeszcze obserwować zmiany koloru w praktyce, gdyż tak szybko po premierze zdecydowano się na powrót do klasycznych barw.

Choć nie wiemy, czemu MS wraca do niebieskiego, zapewne chodzi o względy praktyczne. W ten sposób firma może uniknąć problemów z komunikacją i raportowaniem błędów na linii użytkownik – pracownicy IT. Miejmy nadzieję, że „klasyka” nie zostanie ponownie zmieniana w przyszłości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%