Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

WIG.Games wystartował! CD Projekt, 11 Bit, Ten Square Games, PlayWay i CI Games na pokładzie

Dzisiaj na warszawskiej giełdzie pojawił się nowy indeks skupiający spółki z branży zajmującej się grami. To WIG.Games, który rozpoczął dzień z przytupem.

Gry to jedna z najszybciej rosnących branż polskiej gospodarki (dzięki Money.pl), a dzisiaj ten fakt został dodatkowo podkreślony nowym indeksem na warszawskim parkiecie. W poniedziałek rano (18 marca) ruszyły notowania WIG.Games i co ciekawe, umożliwi on nie tylko łatwe śledzenie zebranych w nim spółek, lecz również pozwoli inwestorom – w niedalekiej przyszłości – zagrać na spadki lub wzrosty indeksu.

WIG.Games – spółki wchodzące w skład indeksu

Serwis Money.pl podkreśla, że WIG.Games zaliczył niezły start i już po godzinie zyskiwał 2,1 proc., głównie za sprawą spółek 11 Bit i PlayWay. W nowym indeksie znajdziemy akcje (w kolejności wpływu na zmiany indeksu): CD Projekt, 11 Bit, Ten Square Games, PlayWay i CI Games. Jak zaznacza Money.pl, pierwsza z nich decyduje o ponad 44 proc. notowań nowego wskaźnika, 11 Bit o 28 proc.

Nowe indeksy grupują spółki z wybranych branż, jednolitych ze względu na swoją specyfikę. Co ważne, liczba spółek, uczestników indeksu będzie stała, ich kwalifikacja będzie miała miejsce na podstawie analizy płynności, zaś udziały największych spółek będą limitowane – mówi Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się