Wielki powrót Brendana Frasera. Obejrzycie zwiastun Wieloryba, z potencjalnie oscarową rolą

Wieloryb - obejrzycie zwiastun filmu z nową rolą Brendana Frasera
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Brendan Fraser powraca i to w wielkim stylu. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun filmu Wieloryb. Krążą plotki, że aktor może dostać nominację do Oscara.

Wieloryb już wcześniej odbił się szerokim echem w środowisku filmowym i to nie bez powodu. Otóż w filmie powraca Brendan Fraser, czyli znany i uwielbiany niegdyś aktor, którego możemy kojarzyć przede wszystkim z trylogii filmów „Mumia”. Przez lata było o nim cicho, choć ostatnio zaczął bardziej udzielać się w kinematografii. Teraz jednak ma szansę na Oscara.

Wieloryb na Oscara?

O Wielorybie zrobiło się przede wszystkim głośno tuż po festiwalu w Wenecji, gdzie nowy obraz Darrena Aronofsky’ego zachwycił krytyków. Ci nie szczędzili pochwał nie tylko dla reżysera, ale także dla aktora wcielającego się w główną rolę. Fraser zyskał bardzo długie owacje na stojące, w których trakcie nie szczędził łez. Szybko pojawiły się głosy twierdzące, że Wieloryb to główny kandydat na następnego Oscara, w tym za rolę pierwszoplanową. Ile w tym prawdy? Zwiastun pokazuje, że całkiem sporo.

Wieloryb zostanie wydany przez A24 i zadebiutować ma w grudniu, choć na ten moment nie znamy dokładnych informacji dotyczących polskiej premiery w kinach. Spodziewam się jednak, że prędzej czy później pojawi się również w naszym kraju.

The Whale opowiada historię ważącego ponad 270 kilogramów geja Charliego (w tej roli Fraser), który wstydzi się siebie i ze strachu przed społeczeństwem zamyka się w swoim własnym niewielkim mieszkaniu. W końcu postanawia jednak pogodzić się ze swoją córką z dawnego małżeństwa. Oprócz Frasera, w pozostałych rolach zobaczymy m.in. Ty Simpkins, Sadie Sink oraz Hong Chau.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie