„Poprawiono” zakończenie Wiedźmina 3. Masz większy wpływ na los Ciri

Ciri-Wiedzmin
Newsy PC

W grze Wiedźmin 3 znajdują się wybory, które wpływają na to, co spotka u kresu podróży Dziecko Niespodziankę. Życie czy śmierć?

Studio CD Projekt RED zaimplementowało w grze Wiedźmin 3 sporo wyborów. Dokonując ich, kreujemy zakończenie gry. W trakcie tworzenia produkcji część treści wycięto, część pozostała, ale w niektórych przypadkach bez wpływu na fabułę. Dojrzeli to fani tytułu i postanowili coś z tym zrobić. Jeden z najnowszych modów przywraca znaczenie dwóch wyborów, które wpływają na zakończenie Wiedźmina 3 i los Ciri. Dodatkowo mod dodaje do zakończenia nowe retrospekcje związane z podjętymi decyzjami.

Wiedźmin 3 – zakończenie gry – mod

Na stronie nexusmods pojawiła się modyfikacja Restored Content – Ciri’s Fate. Jak pisze autor programiku: Mod zmienia sposób, w jaki gra określa, czy na końcu Ciri przeżyje, czy umrze.

Przechodząc do konkretów – mod przywraca znaczenie dwóch wyborów, które dotychczas podejmowaliśmy podczas rozgrywki, ale nie miały one wpływu na koniec fabuły. Teraz się to zmieni. O jakie decyzje chodzi? Pierwsza dotyczy zgody Geralta na kradzież koni wraz z Ciri i Aegarem podczas zadania Payback. Druga tego, co Biały Wilk powie Ciri tuż przed zakończeniem gry.

Twórca moda wyjaśnia, że decyzja o kradzieży koni wyraźnie sprawia, iż ​​Ciri i jej przyjaciele są bardzo szczęśliwi, a gdy tego odmówimy (a następnie pobijemy Aegara) zdenerwujemy dziewczynę rujnując jej przyjaźń z elfami. W wieży Geralt ma natomiast cztery możliwe ostatnie słowa do Ciri przed jej odejściem. Pierwsze dwa wybory rozczarowują ją i nie pokazują, że Geralt rozumie jej decyzję. Dwa ostatnie wybory dają jej pewność i wiarę, że Geralt rozumie jej wybór.

W opisie moda czytamy, że wybory te prawdopodobnie miały działać podobnie do istniejących wyborów dotyczących Ciri, gdzie „Dobry” wybór daje punkt za przetrwaniem Ciri, a „Zły” wybór przybliża nas do złego zakończenia. Chociaż te decyzje nadal istnieją w grze, nie mają wpływu na zakończenie, które otrzymasz. Ten mod przywraca ich wpływ na określenie zakończenia, które otrzyma gracz.

Moder podkreśla również, że udało mu się stworzyć nowe retrospekcje dla każdego z wyborów, które zobaczymy podczas zakończenia Dzikiego Gonu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie