Wiedźmin 3 wpłynął na zarobki zarządu CD Projekt? Oto liczby

Wiedźmin to ogromna i udana marka, więc nie ma się co dziwić, że przynosi spore korzyści materialne.

Do końca 2015 roku sprzedano ponad 20 milionów gier z serii Wiedźmin. Miniony rok, to również premiera najnowszej odsłony cyklu, czyli Dzikiego Gonu. Jak podkreśla serwis pulshr.pl, przychody netto CD Projektu wzrosły wówczas z 96,2 mln zł do 798 mln zł. Jak przełożyło się to na pensje zarządu spółki, sprawdziła firma doradcza Sedlak & Sedlak.


W 2014 roku suma wynagrodzeń, nagród i korzyści wypłaconych członkom zarządu wyniosła 2,2 mln zł. Znalazły się w tym premie w wysokości po 176 tys. zł, które odebrali dwaj członkowie zarządu. Z kolei wartość stałej części wynagrodzenia wyniosła w 2015 roku 1,9 mln zł (tabela nr 1), lecz to nie wszystkie pieniądze, które trafiły do kieszeni członków zarządu CD Projekt. Spółka posiada bowiem program motywacyjny uzależniony od kryterium rynkowego oraz wynikowego. Wypłacane z tego źródła kwoty stanowią tzw. wynagrodzenie zmienne. Takie premie przedstawia tabela nr 2. Serwis pulshr.pl zaznacza jednak, że nie wiadomo, ile z tych kwot zostało już przelanych na konta poszczególnych osób.

Podsumowując – kwoty zasadniczego wynagrodzenia wśród zarządu nie uległy zmianom, lecz większe sumy mogły zostać wypłacone w ramach wynagrodzenia zmiennego.

Źródło: pulshr.pl
Źródło: pulshr.pl
Źródło: pulshr.pl
Źródło: pulshr.pl

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

69 Shares
Share69
+1
Tweet