Wiedźmin 3 walczy o realizm. Naturalne postacie, oświetlenie i przyroda

Moderzy nie dają za wygrana i mimo tego, że w sieci sporo jest modów do gry Wiedźmin 3 wpływających na kolorystykę przedstawionego świata, wciąż pojawiają się kolejne ustawienia. Oto jedno z nowszych i ciekawszych.

Jak pisaliśmy wczoraj, już niedługo Wiedźmin 3 dostanie nowe zadania fabularne i prawdopodobnie powstanie też nowa mapa. Wszystko w rękach fanów, którzy nie opuszczają leciwej gry i nadal majstrują przy różnych jej aspektach, by poprawić doświadczenia z rozgrywki. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam natomiast mod Authentic Nature Reshade do Wiedźmina 3, który stara się powalczyć o realistyczne kolory. Z jakim skutkiem?

Wiedźmin 3 – bardziej naturalnie i realistycznie

Za opisywanego moda odpowiada programista Agamainen, który uważa, że grafika Wiedźmina 3 jest najwyższej jakości, lecz gorzej z kolorami i oświetleniem. Według niego, przez czerwoną barwę w podstawowej wersji gry, zachody słońca wyglądają pięknie, lecz środowisko na tym cierpi, a ludzie mają czerwonawy odcień skóry. Dlatego moder oferuje żywą zieleń przyrody, realistyczne oświetlenie dnia i mrok nocy oraz poprawiony odcień skóry bohaterów. Poniżej możecie zerknąć, jak wygląda to w praktyce. Dostępnych jest kilka wersji moda (na prośbę społeczności), różniących się ogólną jasnością oraz odcieniem skóry. Zatem można się częstować, czym kto woli.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.