Wiedźmin 3 - Geralt z Rivii

Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD PROJEKT RED

0 komentarzy

Kondrad Tomaszkiewicz, którego najsłynniejszym dziełem jest Wiedźmin 3, odszedł z CD PROJEKT RED. Deweloper był oskarżony o stosowanie mobbingu.

Jason Schreier z Bloomberg podzielił się niezbyt wesołymi doniesieniami z obozu Redów. Znany dziennikarz potwierdza, że studio opuścił Konrad Tomaszkiewicz. Reżyser pracował nad takimi tytułami jak Wiedźmin 3, pozostałe gry z Geraltem w roli głównej i Cyberpunk 2077. Dodatkowo mogliście kojarzyć go z wielu wywiadów i materiałów dotyczących projektów studia. Pracował w słynnym zespole od 2004 roku.

Deweloper był oskarżony o stosowanie mobbingu i CD PROJEKT RED toczyło długie dochodzenie w tej sprawie. Ostatecznie nie dowiedziono jego winy i sam reżyser zaprzeczał oskarżeniom. Niestety, Tomaszkiewicz i tak zdecydował się na opuszczenie studia.

Reżyser rzekomo zdaje sobie sprawę, że praca z nim sprawia dyskomfort współpracownikom, przeprosił za nieprzyjemności i ostatecznie odszedł z CD PROJEKT RED. Dodatkowo Tomaszkiewicz stwierdził, że nie zamierza zaprzestać pracy nad sobą i chce zmienić swoje zachowanie.

Co więcej, odejście dewelopera rzecz jasna wpłynie na kolejne projekty Redów. Jason Schreier wspomniał, że Tomaszkiewicz miał odegrać istotną rolę w produkcji kolejnego Wiedźmina.

Póki co nie wiadomo, czy deweloper zdecyduje się na przejście do innego zespołu. Sprawa odejścia z CD PROJEKT RED jest najpewniej dość świeża i niewykluczone, że jeszcze nieraz usłyszymy o Konradzie Tomaszkiewiczu.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się