Wiedźmin 3 – mod zrobiony dla żartu zyskał uznanie fanów

Wiedźmin 3 otrzymał sporo poważnych modów, lecz niektórzy moderzy idą pod prąd, oferując graczom coś takiego, jak… Magiczna Żaba.

Wiedźmin 3 zadebiutuje 15 października na Nintendo Switch i Geralt zdobędzie kolejne miliony wyznawców. Tymczasem na PC nadal trwa zabawa w mody, a społeczność poświęcająca się wymyślaniu kolejnych chyba ma nieskończoną wyobraźnię.

Przeglądając najnowsze mody do Wiedźmina 3 natknęliśmy się na coś, co może zaskoczyć, zadziwić lub rozbawić. Słowem – jest nietypowe. Jeden z moderów oferuje flet, a jeśli go użyjemy, z kłębów dymu pojawi się przed nami Magiczna Żaba. Po co? No, jako wierzchowiec dla Białego Wilka, który będzie mógł pomykać na frogu niczym na Płotce.

Wiedźmin 3 – mod – Magiczna Żaba

Opisywany mod nosi nazwę Magic Frog i jak tłumaczy jego autor, do wyboru mamy dwa pliki – jeden zawiera uroczą uśmiechniętą żabę, a drugi groźną z wielkimi zębiskami. Nie możemy niestety korzystać z obu naprzemiennie, zatem trzeba się zdecydować już na samym początku. Pobranie moda to nie wszystko. Żeby przywołać żabę, musimy udać się do jednego z kupców w Białym Sadzie, który posiada na sprzedaż magiczny flet. Dalej już z górki – używamy fletu i jest żaba.

Co ciekawe, mod zrobiony dla żartu tak spodobał się wiedźmińskiej społeczności serwisu nexusmods, że jest obecnie jednym z najchętniej pobieranych modów do Wiedźmina 3. Wy też wypróbujecie? Chętni pobiorą modyfikację z tego miejsca.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.