Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 – mod na prawdziwego Geralta, a nie szabrownika i handlarza przedmiotów

Jeden z moderów zwraca uwagę na to, że Geralt zbyt łatwo się dorabia i zamiast walczyć o każdy grosz w ciężkich czasach, ma sakwę wypchaną monetami. No i do tego jest na początku gry zwykłym żółtodziobem…

W sieci wylądował kolejny mod do gry Wiedźmin 3, za którego odpowiada programista skrywający się za pseudonimem DaVincix. Jego projekt, nazwany Lore Friendly Tweaks, jest kierowany do osób na tyle zafascynowanych sagą Andrzeja Sapkowskiego, że mogą ich razić pewne rozwiązania w grze od CD Projekt RED.

Wiedźmin 3 – żeby Geralt nie miał za lekko

Autor moda tak zaczyna opis swojego projektu: Jeśli chcesz grać kimś w rodzaju „prawdziwego Geralta”, który jest wiedźminem, a nie szabrownikiem i handlarzem przedmiotami, ten mod jest dla Ciebie. Choć jest małych rozmiarów, oferuje funkcje zapewniające nam większy realizm w grze.

Serial Wiedźmin od Netflix. Henry Cavill zagra Geralta z Rivii!

A do czego się to sprowadza? DaVincix podkreśla, że podczas czytania książek o Wiedźminie nie mamy do czynienia z bogatym Geraltem, tylko z wiedźminem walczącym w jakimś stopniu o każdy grosz. Natomiast podczas gry pieniądze robi się łatwo, a wokół nas rozsypane są dobra, które można wynosić z domów wieśniaków bez zażenowania. Ponadto Geralt na początku gry dysponuje słabej jakości pancerzem i mieczami, co doświadczonemu wiedźminowi – jakim Biały Wilk niewątpliwie jest – nie przystoi.

W efekcie po instalacji moda (oraz innych zalecanych przez DaVincix) niczego nie sprzedamy, w świecie gry nie znajdziemy tak łatwo wyjątkowych przedmiotów, a za elementy pancerza przyjdzie nam zapłacić u kupców nieco więcej niż w oryginalnej wersji gry. Słowem – wyzwanie ekonomiczne. Pieniądze będziemy pozyskiwali w inny sposób, np. wykonując kontrakty wiedźmińskie, tak jak to było przedstawione w książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Więcej szczegółów na temat zmian proponowanych przez DaVincix, samego moda oraz procedurę instalacji znajdziecie na tej stronie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%