Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 – koniec z cukierkowym Toussaint. Oto nowe oblicze krainy

Jeśli również uważacie, że Toussaint z dodatku Wiedźmin 3 Krew i Wino jest zbyt przekoloryzowane, ten mod może trafić w Wasze gusta.

Prezentujemy kolejny ciekawy mod do gry Wiedźmin 3, który tym razem jest dedykowany dodatkowi Krew i Wino, w którym Geralt odwiedza zielono-soczysty region Toussaint. Jeden z moderów stwierdził, że wspomniana kraina jest zbyt przejaskrawiona i postanowił coś z tym zrobić.

Wiedźmin 3 – grafika – Toussaint

Moder Votislav przedstawia swój projekt Toussaint Enhanced, który znajduje się jeszcze w fazie beta i wciąż będzie ulepszany, lecz już teraz prezentuje niezły poziom. Sami zerknijcie na poniższe materiały (dwa pierwsze screeny: porównanie przed i po). Zaraz pod nimi znajdziecie link do pobrania moda oraz szczegółowy opis poczynionych zmian.

Modyfikacja w znacznym stopniu czyni Toussaint neutralnym i normalnym regionem z minimalnymi zmianami, ale zachowując wszystkie pozytywne cechy wanilii (wschody, zachody słońca). Teraz, gdy region ten staje się neutralny, znacznie łatwiej jest zaprogramować dobre reshade, które może obejmować zarówno wanilię, jak i Toussaint – twierdzi Votislav.

Wiedźmin 3 – co zmienia ten mod?

  • zmienia kolor nieba i chmur na bardziej spokojny i normalny niebieski
  • sprawia, że ​​oświetlenie, które pada na ziemię, jest mniej żółte / zielone
  • usuwa dalszą ciemną mgłę obecną w wanilii
  • rozjaśnia wnętrza
  • sprawia, że ​​noce stają się mniej zielone
  • sprawia, że ​​drzewa i krzewy są nieco ciemniejsze
  • wzmacnia system SSAO, sprawiając, że listowie wygląda mniej płasko

Moder zaznacza, że mimo poczynionych zmian wschody i zachody słońca nad Toussaint nadal zachwycają (wideo poniżej), choć nie jest to jeszcze końcowy efekt, jaki programista chce uzyskać. Spodziewajcie się zatem aktualizacji moda. Kto chce go pobrać już teraz, niech uderza na tę stronę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%