Wiedźmin 3 – koniec kartonowych drzew. Jeden z lepszych modów w nowej wersji

Wiedźmin 3 to naprawdę graficzne cudo, jak na swoje czasy, lecz jak pokazują moderzy, może być jeszcze lepiej. Jeśli przeszkadzają Wam drzewa w tle, które wyglądają jak makiety z kartonu, mamy coś dla Was.

Mod HD Tree LOD Billboards do gry Wiedźmin 3 doczekał się aktualizacji i teraz prezentuje się jeszcze lepiej. Jak już wspomnieliśmy, programik poprawia wygląd drzew na dalszym planie, które zyskują dodatkową głębię.

Wiedźmin 3 i jeszcze ładniejsze drzewa

Jak zaznacza autor moda, jest to bardzo skromna próba skorygowania jednego z największych przyprawiających o ból oczu mankamentów Wiedźmina 3.

Moder tłumaczy, że podciągnął rozdzielczość oryginalnych tekstur nawet czterokrotnie, dodał cieniowanie i perforacje, aby drzewa na dalszym planie nie wyglądały jak powycinane z kartonu.

Nowa wersja moda różni się tym od poprzedniej, że teraz drzewa na dalszym planie reagują na światło, czyli widzimy na nich dodatkowe cieniowanie w zależności od oświetlenia w danym momencie.

Choć zmiany są subtelne, z pewnością mod jest warty uwagi, jeśli chcecie wycisnąć z grafiki Wiedźmina 3 ostatnie soki. Chętni pobiorą modyfikację w tym miejscu, a poniżej mała próbka tego, co zmienia się w grze po jego zainstalowaniu:

Wiedźmin 3

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.