Wiedźmin 3 z efektem jak w GTA 5 i RDR 2. Tak gra powinna wyglądać od premiery i dopiero fani o to zadbali

Wiedzmin-3
Newsy PC

Społeczność nadal dopieszcza grę Wiedźmin 3 i właśnie pojawiło się coś, co każdy fan Białego Wilka powinien sobie zainstalować w wersji gry na PC.

Zwróciłeś uwagę na to, że grając w Wiedźmin 3: Dziki Gon cienie rzucane przez Geralta oraz ukształtowanie terenu nie wyglądają zbyt realistycznie? Niby to mały detal, ale uwierz, że bardzo wpływa na odbiór świata.

Wiedźmin 3 i te nieszczęsne krótkie cienie. A, to już przeszłość

Gra od CD Projekt RED doczekała się bardzo ciekawego moda, który dopiero co wskoczył na stronę NexusMods. Programik nazywa się Long Shadows i już wiadomo, czym się zajmuje – cieniami.

Dlaczego kwestia dobrych cieni jest tak ważna? Dlatego, że wirtualny świat wydaje się być dzięki nim jeszcze bardziej rzeczywisty. Tak autor moda pisze o swoim projekcie:

Dzięki temu modowi kaskadowe cienie słoneczne są ponad dwukrotnie dłuższe niż wcześniej podczas wschodu i zachodu słońca. A cienie terenu są dłuższe niż kiedykolwiek, dzięki czemu góry mogą rzucać cień na całą mapę. Efekt jest podobny do funkcji Long Shadows w GTA 5 i RDR 2.

NexusMods

Fajnie zatem zobaczyć, jak zachodzące słońce znika za górami, a cień Geralta wygląda jak w prawdziwym świecie. A jak słoneczko się schowa, to rzeczywiście mrok pojawia się nad doliną. Gracze już doceniają moda i jeden z nich pisze w komentarzu do projektu: Zawsze mi przeszkadzało, że słońce już zniknęło za horyzontem, a światło nadal oświetla terytorium. Wyglądało to śmiesznie. Dziękuję za kolejny genialny mod.

Tak wygląda Dziki Gon z modem na cienie [+ PORÓWNANIE Z ORYGINAŁEM]

W3 z zainstalowanym modem na Długie cienie.

Porównanie gry z modem i bez moda, na drugiej podstronie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie