Na poznanie tego easter egga z Wiedźmina 3 trzeba było aż 7 lat

Wiedźmin 3 Dziki Gon - Vivienne - karta Gwint
PS4 PS5

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazł się jeszcze jeden easter egg, o którym świat nie słyszał na szerszą skalę. Co ciekawe, ten jeszcze bez małego oszukiwania nie pokaże się graczom.

Premiera trzeciego Wiedźmina miała miejsce 19 maja 2015 roku. Od tego czasu wyszły dwa dodatki. Skupmy się na Krew i Wino, bowiem to właśnie w nim ukryte najpewniej ostatnie wielkanocne jajo.

Uwaga, dalsza część tekstu dotyczy spoilerów odnośnie jednej z ciekawszych misji ze wspomnianego DLC. Zdaję sobie sprawę, że może być sporo osób, które nie przeszły jeszcze wymienionego rozszerzenia, dlatego wolę ostrzec. Jeśli jednak spoilery Wam niegroźne lub jesteście już po ograniu dodatku, czas zgłębić tajemnice tego ostatecznego easter egga.

Dalsza część tekstu zawiera spoilery z dodatku Krew i Wino


Odkrywcą tego znaleziska jest gracz skrywający się za nickiem xLetalis. Ten po małych podpowiedziach ze strony Philippa Webera, designera questów do W3, w końcu odnalazł ostatni sekret w grze. Dotyczy postaci Vivienne, która ma problemy ze zmienianiem się w ptakopodobną istotę.

Jednym z zakończeń questa związanego z bohaterką jest to, w którym udaje się ją odczarować, ale niestety umrze po upływie 7 lat. Jak się okazuje, odczekanie prawdziwych 7 lat rzeczywiście sprawi, że Vivienne umiera. Nic dziwnego, że odkrycie tego easter egga zajęło tak dużo czasu, ponieważ jest on powiązany z czasem rzeczywistym. xLetalisowi udało się jednak do niego dotrzeć przy pomocy komend wpisywanych w specjalnym menu deweloperskim.

Jak zauważył jeden z redaktorów PCGamera, xLetalis oficjalnie nie był pierwszym, kto odkrył to nietypowe znalezisko. Cofnijmy się do 2020 roku, kiedy to niemieckojęzyczny serwis GameStar opublikował artykuł o tym easter eggu. Tytuł odkrywczyni sekretnych losów Vivienne należy do dziennikarki Eleny Schultz, która po otrzymaniu wskazówek od deweloperów odkryła to samo, co gracz na filmiku powyżej. Mimo to, dopiero z jego publikacją nagłośniono kwestię tej ostatniej tajemnicy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Pozostając w temacie pamiętnych questów do jednej z najlepszych gier CD Projektu, warto sobie odświeżyć Księżycową Noc z Shani. Utalentowana modelka odtworzyła wymienione wydarzenia z ciekawym cosplay’u. Fotografie z niego znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie