Wiedźmin 3 – dynamiczne stroje dla Ciri, Triss i Yennefer

W sieci pojawiły się ciekawe mody dla Ciri, Triss i Yennefer, które bardzo przypadły do gustu społeczności gry Wiedźmin 3.

Wiedźmin 3 otrzymał kolejne warte uwagi modyfikacje. Zacznijmy od tego, że jakiś czas temu na nexusmods pojawił się projekt Ciri Dynamic Costumes, który jest obecnie najczęściej pobieranym modem przez wiedźmińską społeczność wspomnianego serwisu. Teraz dołączyły do niego analogiczne mody, tyle że dla Triss oraz Yennefer.

Wiedźmin 3 – mody – stroje Ciri, Triss i Yennefer

Za wszystkie trzy mody odpowiada Teiji, którego celem było sprawienie, by wspomniane bohaterki automatycznie zmieniały stroje (i warianty ubrań)/fryzury, lepiej wpasowując się w tło akcji gry.

Moim zdaniem waniliowy kostium Ciri symbolizuje młodość i czystość, podczas gdy kostium z DLC symbolizuje dojrzałość, zaciekłość i determinację. Kiedy kostium się zmieni, widać, że postać również przechodzi transformację. (…) Mod wydłuża czas noszenia kostiumu DLC i czyni go bardziej dynamicznym. Programik automatycznie zmieni waniliowy kostium Ciri na wersję z DLC po zadaniach Łysa Góra, natychmiast po wejściu do Novigradu. Zasadniczo Ciri będzie nosić swój waniliowy kostium (i jego brudne/zakrwawione warianty) do wszystkich scen z retrospekcji aż do końca zadań na Łysej Górze. Następnie, jak tylko wejdzie do Novigradu z pewnym Wiedźminem, zmieni strój na ten z DLC (i wszystkie jego warianty) do końca gry, w tym na wizytę w Toussaint. (Uwaga: podczas zadań w laboratorium Avallac’ha będzie nosić swój normalny strój DLC zamiast wariantu futra. Ma to zapobiec przycinaniu naszyjników podczas przerywników filmowych.)

W poniższej galerii znajdziecie szczegółowy timeline, który wyjaśnia, kiedy Ciri automatycznie zmieni strój na inny (grafika zawiera spoilery!). Podobnie działające mody otrzymały Triss i Yenn. W galerii znajdziecie również obrazki przedstawiające timeline dla czarodziejek.

Chętni na pobranie modów? Pobierzecie je tutaj: Ciri, Triss i Yennefer. WAŻNE: Po instalacji należy wejść do opcji i włączyć dynamiczną zmianę stroju dla każdej z dziewczyn.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.