Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 komentarzy

Wiedźmin 3 – Ciri jeszcze bardziej oszpecona, na wzór książkowego oryginału

Dwójka moderów postanowiła całkowicie odmienić wizerunek Ciri, jaki został stworzony przez CD Projekt RED na potrzeby gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak zaznaczają, wizja deweloperów wywoływała w nich irytację.

W sieci wylądował kolejny mod do gry Wiedźmin 3, tym razem skupiający się na Dziecku Niespodziance. Ciri naprawdę mnie irytowała od samego początku, więc zamiast nadal się irytować podczas ponownego przechodzenia gry, postanowiłem coś to zmienić – zaznacza Bathsebah, jeden z autorów moda.

Wiedźmin 3 – mod zmieniający wygląd Ciri

Cheshirk, razem z innym utalentowanym moderem (pseudonim: Bathsebah), przerobił wszystkie tekstury Ciri według własnych upodobań, w tym bliznę, która stała się jeszcze bardziej widoczna. Oparliśmy naszą wersję Ciri na książkowych opisach oraz własnej wyobraźni – podkreśla moder.

Tekstury twarzy w rozdzielczości 4K zostały wykonane od podstaw. Cirilla doczekała się bardziej szpecącej blizny i większej liczby detali na skórze. Są też nowe, mniej nasycone tekstury oczu oraz ręcznie malowane brwi, piegi i makijaż.

Mod Somewhat Ciri został przygotowany i dostosowany do działania z innym modem – Ciri Ahen Hair, lecz jak zaznaczają twórcy programu, działa prawidłowo również bez niego.

Jeśli podoba się Wam taka wersja Ciri, opisywanego moda możecie pobrać z tego miejsca.

Wiedźmin 3 z modem na grafikę Next Generation

Moder posługujący się pseudonimem Boostin4kix Linas ScoutBr0 przedstawia projekt Next Generation LOD dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Już z nazwy można wywnioskować, czym zajmuje się modyfikacja, lecz żeby docenić pracę modera, trzeba po prostu zobaczyć porównanie grafiki czystej wersji ze zmodowaną (poniżej). Różnica jest naprawdę widoczna.

Autor projektu zaznacza, że jego mod oznacza koniec z efektem pop-in, czyli wyskakiwaniem tekstur przy pewnej odległości. Poziom szczegółów widzianych na dalszym planie po zainstalowaniu moda zwiększa się diametralnie i według modera, możemy z dowolnego dystansu zobaczyć nawet niestandardowe tekstury, takie jak te, który wprowadza do gry inny świetny mod do Wiedźmina 3 – HD Reworked Project.

Mod Next Generation LOD znajduje się obecnie w wersji beta, zatem będzie jeszcze poprawiany i mogą pojawiać się po jego instalacji pewne błędy, które autor projektu będzie likwidował. Obecnie moder poprawił tylko regiony Velen oraz White Orchard i póki co twierdzi, że nie ma planów dla Skellige ani Toussaint.

Moder podkreśla również, że do pełnego cieszenia się z moda Next Generation LOD należy wyposażyć się we wspomniany wyżej HD Reworked Project, mod Increased Draw Distance oraz dowolny mod oświetleniowy, który likwiduje niebieską mgiełkę lub odpycha ją nieco dalej od Geralta. Warto się w to wszystko bawić? Gracze, którzy poświęcili trochę czasu na instalowanie wspomnianych modów + Next Generation LOD, są po prostu zachwyceni i piszą na forum nexusmods: Świetna robota, niesamowity mod, wygląda wspaniale.

Next Generation LOD do Wiedźmina 3 – wideo

Instalacja moda Next Generation LOD jest bardzo prosta, wystarczy przeciągnąć pliki do folderu “mods” w folderze Wiedźmin 3. Tutaj pobierzecie modyfikację.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%