4 nowe gry Valve znalezione w plikach Aperture Desk Job, w tym nietypowa hybryda

Portal 2 od Valve - roboty
PC

Niedawno Valve potwierdziło, że przygotowuje kilka nowych gier. Nie minęło wiele czasu, a już pojawiły się doniesienia na temat tego, czym w istocie mogą być.

Znany dataminer, Tyler McVicker, opublikował film, w którym dzieli się informacjami, które znalazł w plikach darmowego Aperture Desk Job. Znaleziska dotyczą czterech tytułów: projektu Citadel, gry nawiązującej do Half-Life: Alyx, portu CS:GO na silnik Source 2 oraz anulowanej wcześniej gry w uniwersum Portala, która została odtworzona.

Najwięcej informacji dotyczy jednak wspomnianego projektu Citadel. Według śledztwa McVickera, tytuł ten ma być hybrydą gatunków RTS i FPS. W grze mielibyśmy być świadkami starć Kombinatu oraz Rebeliantów. Całość ma bazować na drużynach oraz klasach. Poszlaki z plików wskazują też, że Citadel ma posiadać kampanię.

W grze mielibyśmy między innymi wcielić się w przywódcę, który rozmieszczałby jednostki na mapie. Niewykluczone, że część rozgrywki odbywałaby się też tak, jak w bardziej tradycyjnych strzelankach.

Co ciekawe, Valve rzekomo zadbało też o rozbudowany system sztucznej inteligencji. Boty mają w złożony sposób reagować na to, co akurat dzieje się w trakcie rozgrywki.

Tyler McVicker zaznaczył, aby przyjmować wszystkie powyższe informacje z dystansem. Nie mamy pewności, że którakolwiek ze wspomnianych gier ostatecznie ujrzy światło dzienne.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie