Unreal Engine 5 - pokazy od The Coalition

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Rzućcie okiem na nowy pokaz Unreal Engine 5. Chcę już zobaczyć gry na tym silniku!

Studio The Coalition opublikowało swoje własne demo działające na silniku Unreal Engine 5. Nowa technologia od Epic gwarantuje spory przeskok oprawy.

Powoli wkraczamy w erę nowej wersji silnika Unreal Engine. UE5 zaoferuje oczywiście nową jakość oprawy, ale na jej obecność w grach musimy jeszcze trochę zaczekać. Nauka korzystania z nowej technologii kosztuje trochę czasu, ale jest to gra warta świeczki.

Odpowiedzialne za nowe odsłony Gears studio The Coalition pracuje już na nowym silniku i podzieliło się swoim demem technologicznym. Pokazówka nazwana Alpha Point to dość krótki render, który uruchomiono na Xbox Series X. Zwróćcie uwagę na niesamowicie szczegółowe otoczenie i fantastyczne oświetlenie. Unreal Engine 5 wprowadza sporo zmian na tych polach i Alpha Point świetnie to pokazuje.

Podejrzyj w nowej zakładce

Dodatkowo The Coalition zaprezentowało nowe technologie wykorzystywane tworzenia modeli postaci. Tutaj polecam przyjrzeć się nie tylko teksturom, ale też oczom i włosom pokazanej postaci. Szczegółów nie brakuje i taka jakość grafiki zdecydowanie może imponować.

Nie oczekujmy jednak, że zobaczymy taki poziom oprawy w grach w ciągu najbliższych miesięcy czy roku. Jak już wspominałem, okiełznanie nowej technologii jest czasochłonnie i musimy mieć na uwadze, że większość nowych gier ukazuje się jeszcze na poprzedniej generacji konsol. Spodziewałbym się więc, że na wysokobudżetowe produkcje śmigające na UE5 przyjdzie nam trochę poczekać i – w większości przypadków – zagramy w nie już tylko tylko na next-genach i PC.

Jeśli chcecie zobaczyć inny, równie imponujący pokaz możliwości Unreal Engine 5, sprawdźcie ten artykuł. Znajdziecie w nim prześliczne demo technologiczne od Epic Games.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się