Dla Ubisoftu PC Master Race. Oto argumenty

Deweloperzy zakochani po uszy w blaszakach.

Ubisoft wypuścił krótki filmik, którego zadaniem jest wychwalanie komputerów i przy okazji swoich produkcji. Darko Supe, młodszy programista, zaznacza, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, o ile lepsze są PC-ty. Inny pracownik korporacji – Veith Hellmich – wychwala pecety za to, że ich ogromnym plusem jest różnorodność, jak mody tworzone przez społeczność czy niszowe gatunki obecne na tej platformie. – Na PC jest wiele rzeczy, których nie można znaleźć nigdzie indziej – podkreśla.

Programista Olafur Waage dodaje ze swojej strony, że PC-ty spełniają jego marzenia o robieniu wszystkiego samodzielnie. Tutaj wymienia składanie blaszaka, instalowanie oprogramowania itd. – Uczymy się przy tym wielu rzeczy.

Veith Hellmich zaznaczył też, że PC jest wiodącą platformą pod względem innowacyjności. Menedżer Christophe Grandjean dorzucił ze swojej strony, że dla wielu programistów PC jest poligonem doświadczalnym. Według niego komputer to standard i wiodąca platforma przy tworzeniu gier.

Słowem – słodka laurka, która wywyższa pecety nad konsolami. Czy tak właśnie jest Waszym zdaniem? A może podacie dla odmiany jakieś argumenty na rzecz konsol?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.