Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Ubisoft w odpowiedzi na krytykę płatności za Trackmanię: „To nie jest subskrypcja”

Niedawno informowaliśmy, że Trackmania Nations Remake ma być darmowa, ale za pewne dodatkowe opcje będzie trzeba zapłacić roczny abonament. Taki model spotkał się z krytyką fanów. Ubisoft postanowiło wypowiedzieć się na ten temat.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że reprodukcja Trackmanii Nations będzie dostępna bezpłatnie, ale nie w pełni: za darmo pogramy w trybie solo i multi, natomiast by odblokować dodatkowe możliwości, takie jak edytor tras, codzienne wyzwania i wyścigi dnia, trzeba będzie zapłacić około 40 złotych rocznie.

Pomysł na płatność za grę lekko zirytował graczy, którzy stwierdzili, że lepiej byłoby zapłacić za tytuł raz, a nie subskrybować go. Przedstawiciel Ubisoftu odpowiedział na forum Maniaplanet na zarzuty fanów. Właściwie to nie jest to subskrypcja, tylko dostęp do tytułu przez określony czas. Płacisz za dany okres – i to wszystko. Później kupujesz grę ponownie na kolejny czas – czytamy na forum.

Tylko że to właśnie definicja subskrypcji – ale co my możemy wiedzieć.

Trackmania Nations Remake ukaże się wyłącznie na pecetach, trafiając na Epic Games i Uplay 1 lipca. Gra ma zachować główne założenia pierwowzoru – będzie to produkcja prosta i intuicyjna, która tym razem zostanie poszerzona i unowocześniona.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się