Tytus, Romek i A’Tomek powrócą w nowym filmie i serialu!

Tytus, Romek i A'Tomek powrócą w nowym filmie. Świetna wiadomość!
Filmy Newsy

Tytus Romek i A’Tomek powracają. Kultowa seria komiksów Papcia Chmiela doczeka się nowej pełnometrażowej adaptacji filmowej i animowanej serii.

Za produkcję odpowiadać będzie studio EGoFILM, które możecie kojarzyć z udanego serialu Kajko i Kokosz. W zespole twórców pojawi się kilka znanych nazwisk, w tym Maciej Kur, Andrzej „Śledziu” Śledziński i Tomasz Leśniak.

Film ma zaprezentować połączoną historię z różnych ksiąg autorstwa Papcia Chmiela. Na kolejne szczegóły opowieści trzeba jednak jeszcze poczekać.

Twórcy nie zamierzają porzucać tego, co wyróżniało dzieła Henryka Jerzego Chmielewskiego. Potwierdzono, że EGoFILM stawia na klasyczny styl Papcia Chmiela i chce stworzyć film, który spodoba się zarówno młodszym widzom niezaznajomionym z komiksami, jak i starszym odbiorcom, którzy mieli styczność z twórczością Chmielewskiego. Najważniejszą inspirację ma stanowić jednak wczesna twórczość Papcia Chmiela, czyli ta zaczynająca się na pierwszych wydaniach komiksów w „Świecie Młodych”.

Serial Kajko i Kokosz pokazał, że klasyczne polskie komiksy mogą być bardzo dobrym materiałem na współczesną adaptację. Mam ogromną nadzieję, że film (a później seria) Tytus, Romek i A’Tomek będzie udanym hołdem dla twórczości Papcia Chmiela. Kto wie, może nawet zapewni autorowi rzeszę nowych fanów? Pierwszy obrazek zdecydowanie napawa optymizmem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia