Obrabował sklep z grami wideo z bronią w ręku. Wcześniej pojawił się na streamie

Twitch. Obrobił sklep z grami, wcześniej był widziany na streamie
Newsy

Niezidentyfikowany mężczyzna obrobił z bronią w ręku jeden z najbardziej popularnych sklepów z grami na wybrzeżu Północno-Zachodnim. Wcześniej uchwyciły go kamery na Twitch.

DSKoopa to stosunkowo popularny streamer na Twitch, który często nadaje ze swojego sklepu z grami wideo. Pink Gorilla Games to jeden z najbardziej znanych, a także najstarszych sklepów z retro produktami dla graczy na wybrzeżu Północno-Zachodnim. Przed paroma miesiącami został obrabowany na 60 tysięcy złotych (14 tys. dolarów). Teraz ponownie padł ofiarą napaści, choć o mniejszej skali.

Najpierw transmisja na Twitch, a potem napaść

DSKoopa nie chce przenosić swojego biznesu w inne miejsce, ale obawia się, że nie będzie miał wyjścia. W końcu od pewnego czasu całą okolicę nękają napady, w tym takie z bronią w ręku. Sklep gamingowy wydaje się potencjalnie łatwym celem i wiele osób to wykorzystuje. Fox donosi o kolejnym rabunku. W ciągu dnia do Pink Gorilla Games przyszedł zamaskowany mężczyzna. Zgodnie z materiałami z monitoringu, zebrał interesujące go przedmioty i podszedł do lady. Przy niej była dwójka pracowników – niejaka Ash oraz Jordan Carson.

Po chwili „klient” zapytał o znajdującą się za witryną konsolę PlayStation 3. Carson podał mu całkowitą cenę do zapłaty, ale mężczyzna poprosił tylko o… torbę. Carson kilkukrotnie powtórzył cenę, lecz zachowanie mężczyzny wydało im się niepokojące. Ten miał przez większość czasu trzymać dłoń w kieszeni i ruszać nią, jakby wyraźnie sugerując, że ma broń. W trosce o swoje bezpieczeństwo, pracownicy oddali mu produkty. Co ciekawe, sam złodziej miał wspomnieć, że robi to, bo jego brat jest w szpitalu.

Po zajściu okazało się, że mężczyzna obrał sklep z grami na cel przedtem. Złodziej był tam wcześniej i domagał się wejścia do sklepu. Akurat wtedy trwała transmisja DSKoopa. Właściciel go obsłużył, ale na czacie zaczęły pojawiać się spekulacje, że mężczyzna miał inne zamiary. Ostatnie ukradł PS3 oraz kolekcję kart Pokemon oraz Yu-Gi-Oh!.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie