TOP 10 gier z najbardziej realistyczną grafiką

top 10 gier realistyczna grafika
PG Exclusive Publicystyka

Włoski na twarzy, błysk w oku i głębia obrazu to zaledwie wstęp do graficznej rewolucji. Oto gry z realistyczną grafiką, na których widok opadają szczęki.

20 lat temu zachwycały nas rozmazane piksele, kwadratowe głowy postaci i quasi-dym unoszący się wzdłuż jednokolorowych lokacji. Te piękne czasy już nie wrócą. Dziś postawiliśmy sobie poprzeczkę znacznie wyżej – chcemy maksymalnego realizmu, który zmusza do chwili refleksji. Na szczęście dla nas, twórcy gier coraz śmielej zasiadają za kierownicą czerwonego Lamborgini i doganiają rzeczywistość. Najlepsze przykłady gier, powstałe po to, by szokować grafiką, prezentuję w autorskim TOP 10.

10 najlepszych gier z realistyczną grafiką


10. Resident Evil Village

Rumunia w grach nigdy wcześniej nie była tak straszna i zarazem piękna jak w Resident Evil: Village. Można się spierać, czy to zasługa urodziwych wampirzyc lub efektów ray tracing, ale tak w sumie, to nie ma znaczenia. Po wtargnięciu do posiadłości Lady Dimitrescu wszelkie dywagacje odejdą na bok, bo zaatakuje nas bestialsko realistyczna oprawa, która wyssie z kart graficznych wszystkie CUDA. Największą jakość dostrzeżemy w trzewiach zamczyska, jego renesansowym wystroju o szerokiej liście detali. W półmroku bądź pełnym świetle poczujemy niemal zapach drewnianych mebli, metaliczny smak srebrnej zastawy i miękkość cygańskich dywanów.


9. Ghost of Tsushima

Kolejny przystanek: wyspa Cuszima. Trudno w tym miejscu o typowy realizm na miarę rzeczywistości, co jest podyktowane autorską stylizacją świata. Niemniej obraz gry powala w szerokim planie, któremu towarzyszą fizyka wiatru i efekty cząsteczkowe. W otwartych przestrzeniach światło jest głównym bohaterem, podkreślając powierzchnię elementów przyrody. Dzięki siłom natury stonowany krajobraz, w niby pustych kadrach, wygląda nieziemsko ładnie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie