Titan Quest 2 powstaje? W sieci pojawiła się ciekawa zapowiedź

0 komentarzy

Wygląda na to, że w końcu doczekamy się Titan Quest 2. Studio HandyGames opublikowało interesującą zapowiedź w mediach społecznościowych.

Gra Titan Quest to dziwaczny przypadek. Marka była niegdyś niemal kultowa w niektórych kręgach, lecz zniknęła na dłuższy czas. Kilka lat temu THQ Nordic zdecydowało się na wydanie darmowej reedycji, a chwilę później otrzymaliśmy dwa spore dodatki. Przy okazji gra doczekała się portu na kilka nowoczesnych platform, w tym telefony.

Rzeczoną konwersję na urządzenia mobilne przygotowało HandyGames, które opublikowało właśnie interesującą zapowiedź. Deweloperzy twierdzą, że pracują nad czymś legendarnym.

Tajemniczy projekt ma zostać zapowiedziany w przyszłym roku, ale poniższa grafika chyba nie pozostawia większych wątpliwości. Wygląda na to, że HandyGames pracują nad Titan Quest 2.

Oczywiście nie możemy wykluczyć, że deweloperzy tworzą kolejny dodatek lub specjalne wydanie Titan Quest. To raczej wątpliwe, wszak nawet pomimo wydania edycji Definitive można zauważyć, że silnik gry jest już przestarzały. Druga odsłona mogłaby zostać prawdziwym hitem.

Warto przypomnieć, że oryginalni twórcy TQ, czyli Iron Lore Entertainment, nie dotrwali nawet do wydania odświeżonej wersji swojej gry. Studio zostało zamknięte w 2008 roku i od tamtej pory prawa do marki posiada THQ Nordic.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się