Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Powstaje nowa gra o Smerfach. Ma mocno bazować na komiksach

Niezależny zespół OSome Studios wraz  z wydawcą Microids ogłosili, że powstaje The Smurfs. Tytuł jest tworzony we współpracy z firmą IMPS, która posiada oficjalne prawa do niebieskich stworków.

The Smurfs będzie połączeniem gry akcji i przygodówki, które ma możliwie najwierniej odzwierciedlać świat z komiksowego pierwowzoru: zamierzeniem autorów jest stworzenie tytułu tak zgodnego z oryginałem, jak to tylko możliwe. Ale mimo to fani niebieskich ludków mogą liczyć na zupełnie nowy wątek fabularny.

W oficjalnym komunikacie prasowym wiceprezydent Microids Elliot Grassiano wyjawił, że wiąże duże nadzieje z połączeniem sił z IMPS. Szefowa i założycielka IMPS Veronique Culliford, będąca zarazem córką twórcy komiksów Peyo stwierdziła, że bardzo cieszy się na tę wspaniałą współpracę, bo gry zawsze były jej pasją, gdyż łączą rozrywkę z walorami edukacyjnymi.

Słowa szefowej IMPS są trochę niepokojące – jeśli to będzie gra z walorami edukacyjnymi, to szkoda, bo ta historia ma o wiele większy potencjał: można by było na przykład stworzyć z tego prawdziwy thriller psychologiczny – albo bijatykę… albo symulację na wzór The Sims (czy to tylko mi powyższe logo przypomina grę od Maxis?). A tak – tylko ta edukacja.

Dalsze szczegóły na temat The Smurfs – w tym data premiery – nie są jeszcze znane.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się